KadincaSayfa.Com

Kol Sarkmaları Hakkında Herşey

Kol Sarkmaları Hakkında Herşey

Kol sarkmalarının yaşlanmayla ilişkisi var mıdır?

Yaşlanma ile birlikte vücutta bir takım hormonel değişimler olur. Özellikle hanımlarda östrojenin azalması ile birlikte menopoza girdiğimiz zaman daha belirgin bir şekilde karşımıza çıkar. Östrojen denince derinin üzerinde yağ dokusu olan bir hormondur, azalması o bölgedeki hücrelerin bozulmasına veya daha farklı bir kıvam almasına sebep olacaktır dolayısı ile menepozla beraber kol sarkmaları daha sıklıkla gördüğümüz değişikliklerdir. Menopoza bağlı olmadan da daha erken yaşlarda eğer bir genetik yatkınlık varsa bu bölgelerde özellikle kas yapılarını kuvvetlendirecek bir takım egzersizler çalışmalar yapılmıyorsa kol sarkmaları ile karşılaşırız.

Kol Sarkmaları Hakkında Herşey

Kol sarkmasını önleyebilir miyiz?

O bölgelere, muhakkak süretle bazı sarkmaları önleyecek kremler, losyonlar, jeller hatta anpül içinde bulunan sıvağı ürünleri kullanmamız gereği var. Eğer bunlara ne kadar erkenden başlarsak ileriye yönelik yatırımları ciddi bir şekilde yapmış oluruz. İleride oluşabilecek kol sarkmalarını önlemenin yolunu açarız. Kol sarkmalarında cerrahi müdahaleler yapılmakta çoğunlukla, eğer bu bölgede yağ birikintisine bağlı olarak oluşan bir sarkma varsa onlar çok özel yöntemlerle alınabilmekte. Hatta hatta o bölgede ki derinin sarkması bir gerdirme ile düzeltilebiliyor. Bunların dışında cerrahi olmayan yöntemlerle var olanı düzeltebilmek imkanları da var, bunlar için çoğunlukla değişik vitaminleri o bölge derisine iğne yolu ile vererek deri hücrelerinin güçlenmesini sağlayacak daha gergin ve saha sağlıklı bir görüntü kazanabilirsiniz.

Kol Sarkmaları Hakkında Herşey-

Kol sarkmalarını önlemek için ne tür egzersizler yapılabilir?

Bir kere vücudumuzda ki kas sistemini güçlendirmemiz gerekmektedir, egzersizleri şu şekilde de konuşmak gereği var belki de o da bir egzersizdir. Yeme alışkanlıklarımız eğer sağlıklı besleniyorsak ve ögünlerimizi kaçırmıyorsak çok fazla kalori içeren ürünlerden kacınıyorsak vücudumuzu belirli bir kiloda tutmayı başaracağız. Çünkü kilo değişmeleri de o bölgenin sarkmasına etkisi olan istemediğimiz değişimlerdir. Bunun dışında bir takım egzersizler yapmak gerekiyor hiç bir şey yapamıyorsak bile ellerinizi başınızın üzerine koyun ve üst kol kazlarınızı gerdirerek ve gevşeterek bir takım egzersizler yapın. Ve bunu her gün çalıştığınız yerde bile yapabilirsiniz rahatlıkla. Sabahları beş dakika kadar, akşam yine 3-4 dakika kadar yapın. Ellerinizi ileriye uzatın, parmaklarınızı acıp kapayın belirli bir zaman sonra yorulduğunuzu hissedeceksiniz, bir kimyasal madde boşalacak ve yorulacaksınız. Bırakın kendinizi sakin bir hale gelin gevşeyin. Ne kadar dinlendiğinizi belirli bir zaman sonrada bu bölgenin nasıl gerildiğinin farkına varacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.