KadincaSayfa.Com

Isırgan Otunun Saça Faydaları

Isırgan Otunun Saça Faydaları

Isırgan Otunun Saça Faydaları

Saçlarınız hızla dökülüyorsa, onca saç bakım kremleri kullanmanıza rağmen bir türlü gürleşmeyen cılız, ince telli saçlarınız varsa, en ufak bir fırça darbesinde bile kopan güçsüz saçlarınız varsa, saatlerce fön çekmenize, masa ile bukleler yapmanıza rağmen iki dakika içinde hacimsiz, sönük saçlarınız varsa, çok çabuk kırılan, sürekli kepeklenen saçlarınız varsa ve artık oldukça satılan saç bakım ürünleri size çok pahalı gelmeye başlamış ise kesinlikle ısırgan otunun faydalarından yararlanıp, bütün saç sorunlarınızı yok etmeye başlayabilirsiniz.
Gelelim ısırgan otunu saçlarınızı kuvvetlendirmek için nasıl kullanmanız gerektiğine.

Isırganlı saç kürü (1)

Isırgan otlarını bir tencereye koyun ve üzerine 5 su bardağı su koyup kaynamak üzere ocağa koyun. Kaynamaya başladıktan 5 dakika sonra ocaktan alın. Ağzı kapalı olarak kenarda 10 dakika demlemesini bekleyin. Demlenen ısırgan otu suyunu süzün ve bu su ile birlikte saç diplerinize tamamen ıslatacak şekilde masaj yaparak yedirin.
Her gün, hiç aksatamadan günde bir defa bu ısırgan otu suyu ile saç diplerinize masaj yaptığınızda, sadece bir haftada saçlarınızın, güçlendiğini, saç dökülmesinin durduğunu, saçlarınızın daha hacimli görünmeye başladığını fark edeceksiniz. Şayet kepeklenme sorununuz varsa bir haftada kepek sorununun yok olduğuna şahit olacaksınız. Bunun yanında şayet dökülen saçlarınızın kökleri yaşıyorsa, ölmemiş ise bir–iki ay sonra dökülen saçlarınızın yerinde yeniden saçlar çıktığını görebilirsiniz

Isırgan otunu bulunduğunuz yerde toplama imkânınız yoksa pazarlarda demetle halinde satılıyor. Bir demet ısırgan otu size ortalama 5 gün yetecektir. Sonuç olarak ısırgan otunun saça faydalını özetleyecek olursak:

ısırgan otu-saçlara faydaları resmi

• Isırgan otu ile saç dökülmesini durdurabilirsiniz
• Isırgan otu ile ince, cılız saçlarınızı gürleştirebilirsiniz
• Isırgan otu ile sürekli kırılan saçlarınızı onarabilirsiniz
• Isırgan otu ile sönük, hacimsiz saçlarınızı daha hacimli ve canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz
• Isırgan otu mat saçlarınızı, parlak, ışıl şıl bir görünüme kavuşturabilirsiniz

Isırganlı saç kürü (2)

250 ml, elma sirkesi
Isırgan otu, 1 avuç kadar (ısırğanı eldiven kullanmayı unutmadan, kesme tahtasının üzerinde ince kıyalım)
Öncelikle elma sirkesini bir kaba alalım, ocağın üzerine oturtalım, kaynamasına izin vermeden üzerine kıyılmış ısırgan otunu ilave edelim. Bir kenarda ılınana kadar demlenmesini sağlayalım. Daha sonra süzgeçten geçirelim. Hazırladığınız bu kürü saç diplerinize masaj yaparak yedirin. 1 saat bekletip ılık su ile yıkayalım. Bu kürü haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.