KadincaSayfa.Com

Güzellik ile ilgili Sorular ve Cevapları

Güzellik ile ilgili Sorular ve Cevapları

Her kadın, her zaman, ebediyen güzel olmak ve öyle kalmak ister ve hatta onun için güzelliğin sınırı yoktur… Sevgili hanımlar, kadınca olarak hepimizin güzellik ve bakım konusundaki sorun ve sorularınızın cevabını açıklamaktayız bu yazımızda…

oje püf noktalarOje kurutuculan ojenin rengini değiştirip matlaştırabilme etkisinde bahsediliyor. Sizce bu doğru mu?

MOS kuaför salonlarından Nesrin Yeşille yapılan röportajda, güneş ışınlarının oje kurutucu ürünün rengine etki ederek sarımtırak bir hale dönüştürebileceğini belirtiyor. Bu da doğal olarak ojenin renginde farklılık yaratıcı etki yapıyor. Ellerinizin sürekli bakımlı görünmesi ve oje renginin bozulmaması için, içinde UV filtresi bulunan bir ürün tercih etmeniz gerekiyor …

Saçlarım uzun ve aşırı dalgalı olduğu için kontrol altında tutmakta zorlanıyorum. Ne önerirsiniz?

Saç uzarken hareketini ve şeklini kaybedebilmekte. Serbest bir görünüm isterseniz, hem saçın elektriklenmesini kontrol altına alacak hem de tutamları ağırlaştırmadan doğal görünüm sağlayacak bir ürün kullanmalısınız (Wella, High Hair, Leave it Long, 100 mi, 35 YTL).

Erkek arkadaşım yoğun miktarda saç jölesi kullanıyor. Buna alternatif olarak ne kullanmasını önerebilirim?

Saç jölesinin yeterli gelmeyeceği kanısına vararak miktarını abartmak çok kolay. Bu hata saçın sertleşmesine sebep oluyor. Ona, wax gibi, daha hafif formüllü bir ürün kullanmasını önerin. Wax, esnek yapısı sayesinde saçını sertleştirmeyecektir.

Kirpiklerim yoğun olarak dökülüyor. Onları güçlendirmek için ne yapabilirim?

Kirpiklerimiz 90 günlük döngüler halinde kendiliğinden dökülür. Ancak kirpikleriniz
maskaranın üzerine yapışıp kalıyorsa, bu ürün onları kurutup kırılmalarına sebep oluyor demektir. Kirpik besleyici bir ürün kullanarak kirpiklerinizi eski sağlıklı görünümlerine
kavuşturun. (Talika, Lipocils, kirpik besleyici, 10 mi, 44 TL).

Güzellik SorularıKulandığım parfüm fazla kalıcı değil. Sürekli tazelemek de çare olmuyor. Ne yapmalıyım?

Kokular bazı tenlerde yeterince dayanıklı olmayabiliyor. Yapmanız gereken şey yoğun formüllü bir ürün uygulamak. Angel, Perfumıng Precious Gel (30 ml, 120 YTL) jel parfüm, vücuda sürüldüğü anda pudramsı bir etki yaratıyor. Oldukça kalıcı olan parfümün içinde bulunan simler de gece ışıkları altında göze çarpmanızı sağlıyor.

Kendi kendine fön çekebilen kadınlara hayranım. Bu işin püf noktası nedir?

Öncelikle saçınızı yuvarlak bir fırçaya sarıp kurulmalısınız. Saç kurutma makinesini fırçanın hem üstünden hem de altından tutmaya çalışın. Böylece saç uçlarına daha yumuşak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saçınız tamamen kuruduktan sonra, başınızı öne eğerek kurutma makinesinin soğuk hava üfleyen modunu kullanarak yarattığınız stili sabitlemenız mümkün. Uzun süreli dayanıklılık elde etmek için bir saç spreyi uygulamanızda fayda var.

Cildim pürüzsüz ama donuk. Renk kazandırmak için ne yapabilirim?

Büyük olasılıkla kuru ve ölü bir epidermise sahipsiniz. Bu nedenle haftada en az bir
kere peeling yapmanız gerekiyor, içinde doğal besleyici içerikler barındıran ürünleri
kimyasal içerikli olanlara tercih edin. Örneğin, zeytinyağı içeren ürünler size canlı ve taze bir hava katabilir.

Erkek arkadaşım sakallarını kestikten sonra tüm yüzü şişti. Böyle bir durumda ne yapılması gerekiyor?

Uzun süredir tıraş olmadıysa cilt, iltihaplara karşı savunmasız kalabilir. Sakallar gün geçtikçe sertleştiği için daha kuvvetli bir biçimde tıraş olması gerekir. Böyle bir durumla tekrar karşılaştığında, kullanılmış kahve filtrelerini bir beze sararak buzluğa koyun. Soğuduktan sonra, filtrelerle erkek arkadaşınızın yüzüne kompres uygulayabilirsiniz. Kafein, cildin kızarıklığını alırken, soğukluk da şişkinliğini indirecektir.

Bronz bir cilt

Kışın da bronz bir cilde sahip olmak istiyorum ama solaryuma da girmek istemiyorum. Ne yapabilirim?

Yazın elde ettiğimiz bronzluktan vazgeçmeyi ve cildimizin soluk bir hale gelmesini istemeyiz. Buna çözüm olarak ten renginizin bir-iki ton koyusu renkli bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Ayrıca bronzlaştırıcı kreminizin içine bir miktar nemlendirici de ekleyebilir ve ürünü hafifleterek daha doğal bir bronzluk elde edebilirsiniz. Bu sayede seksi görünmenizi sağlayan bronzluğunuzu her mevsim korumanız mümkün olabilir.

Saçlarımı kestirdiğim için çok pişmanım. Bir an önce uzamalarını sağlamak için uygulayabileceğim bir ürün var mı?

Maalesef piyasada henüz öyle biı ürün yok. Ancak saçlarınızı sağlıklı tutarak, saçınızın uzamasına yardımcı olabileceğinizi söyleyebiliriz. Öncelikle, her sekiz haftada bir uçlarından kestirerek tüm saçınızı etkileyen kırıklardan kurtulmalısınız. Ayrıca nemlendirici saç bakımı kreminizi saçınızda birkaç dakika daha fazla tutarak koruyucu bir nem kalkanı oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.