KadincaSayfa.Com

Evlilikte Yapılan Hatalar Nelerdir?

Evlilikte Yapılan Hatalar Nelerdir?

Evliliğin her zaman ilk günkü gibi olabilmesi için yapılması gereken fedakârlıklar saymakla bitmez. Evlilik için sadece sevmek yetmez. Aşk için sevgi yeterli olabilir ama evlilik için emek şart ne dersin hanımlar?
Evlilik de yapılan hatalar nelerdir?
Eleştiri yapmak
Eleştiri yapmak
Öncelikle eşinizin kişiliğine karşı eleştiride bulunmaktan kaçının. Çiftler arasındaki sevgiyi zedeleyen en önemli etken kesinlikle küçük düşürücü kırıcı sözler ve aşağılamaktır. Özellikle üçüncü şahıslar yanında yapılan bu tarz kişiliği aşağılayıcı sözler sevgiyi büyük ölçüde zedeler.

Geçmişi sürekli hatırlatmak
Genelleme de bulunmak
Sadece evlilikte değil çocuk yetiştirmede de yapılan en büyük hata genelleme de bulunmaktadır. Karşı cinsi genelleme yaparak ve sürekli bir kalıba sokarak fayda yerine zarar elde edersiniz.
Diyalog kuramamak
Diyalog kuramamak
Evlilikte yaşanan sorunlar çiftler arasında mesafeye neden olur. Diyaloglarda sorunlar yaşayan kişiler kendi dünyasına çekilir. Çiftlerin diyalog kuramaması sonucunda zaman zaman eşinin hareketlerine anlamlar yüklemeye başlar.
Evlilikte Yapılan Hatalar Nelerdir

Kendini haklı görmek
Kendini haklı görmek
Sadece evlilikte değil tüm ilişkilerde sorun yaratan sadece kendini haklı görme fikri evliliği zedeleyen bir diğer etkendir.
Ses tonun yükseltilmesi ve sürekli sözlerin kesilmesi
Ses tonun yükseltilmesi ve sürekli sözlerin kesilmesi:
Uzun soluklu bir evlilik için iyi bir dinleyici olmak şart. Karşılıklı yaşanılan sorunlar da eşinizi sonuna kadar dinleyerek gerekmediği sürece araya girmeniz gerekir. Unutmayın ki saygı evliliğin temelidir.
Eşine yeterince vakit ayıramamak
Eşine yeterince vakit ayıramamak
Gerek hayat telaşı gerekse yaşanılan sorunlar eşlerin birbirlerine yeterince zaman ayıramaması sebep oluyor. Eğer uzun soluklu bir evlilik istiyorsanız ve evliliğin yüzdeki sorunları rahat yaşamak istiyorsanız daha fazla baş başa kalmaya ve aktiviteler yapmaya çalışın.
Alınan kararların tek başına alınması istişare edilmemesi…
Yaptıkları her şeyi her fedakarlığı başa kakmak…
Özellikle erkeğin kadını ev işini mahkum etmesi ve onu sosyal hayattan koparması…
Evet sevgili takipçilerim unutmayın ki siz mutlu olursanız çocuklarınızda mutlu olur. Kısaca mutlu çocuklar için mutlu ebeveynler şart. Son olarak vakit daha çok geç olmadan evliliğinizde sorunlar yaşamaya başladığını andan itibaren mutlaka profesyonel bir yardım almanızı öneririm.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.