KadincaSayfa.Com

Gelin Ve Damat Bohçası Hazırlamada Püf Noktalar

Gelin Ve Damat Bohçası Hazırlamada Püf Noktalar

Düğün hazırlıkları gelinlerin ve damatların tatlı telaşlarına ve muhteşem günün koşturmaları. Sitemizde sizler için özellikle gelin adayları için muhteşem gelinlik ve kına gecesi abiye tasarımlarına yer vererek gelin adaylarımızın bu özel güne nasıl hazırlanacaklarına ufakta olsa değinmiştik. Bugün ise gelin ve damat adaylarından çok gelin ve damat annelerine özel bir konu hazırladım. Geleneksel kültürümüzü yansıtan ve yüzyıllardır süre gelen bohça kültürümüzü yaşatmak ve yaşayanlara bilgi vermek adına galerim de çok özel gelin ve damat bohça tasarımlarına yer verdim. Genellikle küçük bölgelerde ve Anadolu da yaşatılan bu geleneksel kültürü büyük şehirlerde yaşayan ve uygulamak isteyenlerin düğün arifesinde nasıl bir bohça hazırlaması gerektiği, bohçaların içinde neler olması gerektiği en önemlisi de görsel olarak bohçaları nasıl süslemesi gerektiği sorusunda hep birlikte cevap arayacağız. Galerim de hem gelinlere gidecek bohçaların hemde damat adayına gidecek bir bohçada nelere yer aldığını görsellerimizi yakından inceleyerek cevaplayacağız. Aslına bakarsanız gelin ve damat bohçasında illede şu olacak terimi biraz abartılı diye düşünüyorum. Sonuçta gelin tarafından damada, damat tarafından geline gelin evine giden bohçada amaç hediyeleşmek ve gönül almak. O yüzden önemli olan bu kültürü yaşatmak. Kısaca bugün sizler için bu konuyu hazırlamam da ki en büyük amaç bu kültürümüz hakkında bir bilgisi olmayan ve uygulamak isteyen takipçilerimiz’i bilgilendirmek.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Dilerseniz gelelim geleneksel gelin ve damat bohçalarında neler olması gerektiği hakkında size bilgi verecek görselleri incelemeye…İlk bohça tasarımı oldukça farklı süslemeleri ile galerim de ki favori bohça süsleme modelim. Özellikle üstünde ki iki şirin kuş ve yüzükler bir bohça için dizayn edilecek en şık tasarım olarak düşünüyorum siz ne dersiniz? İkinci bohça ise inci boncuklar ile süslenmiş bir gelin bohçası. Hem sade hemde şık bir bohça seçimi için ideal. Bu iki şık bohça örneğinden sonra gelelim damat bohçasında olaması gerekenlere. Saten veya pamuklu Röpdeşambır takımı yanında iç çamaşır takımı, havlu, kravat gibi görsellerde ki de ki ürünleri tercih edebilirsiniz. Gelin bohçası için ise terlik, iç çamaşır takımı, gecelik ve sabahlık takımı gibi galerimizde yer alan ürünler ile bohçanızı tamamlamanız mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.