KadincaSayfa.Com

El Yapımı Bileklik Modelleri

El Yapımı Bileklik Modelleri

Son zamanlarda, takı tasarımları çok revaçta, özellikle genç kızların tercih ettikleri boncuk ile yapılan modeller çok ilgi görüyorlar. Bazı bayanlar, hobi olarak yapıyor bazı bayanlarsa kendi tasarımlarını pazarlayıp satmayı tercih ediyorlar. Kısa sürede oluşan ve maliyeti çok ucuza gelen tasarımlar beğenilerek alınıp kullanılıyor. Yaz kombinlerinde kurtarıcı aksesuarlar oluyor bu tasarımlar. Bugün sizlere fazla bilgi gerektirmeyen el yapımı boncuklu bileklik modeli vereceğiz, anlatımlı modelimin ayrıca görsellerini de anlatımının yanında paylaşıyoruz, anlatımı olmasa bile resimlere bakarak bu modeli çözebilecek basitlikte olan bir model. Boncuklu Bileklik Modelimizde kullanılan ip rengi ve temel boncuk renklerini siz kendi zevkinize göre uyarlayabilirsiniz. Özellikle yaz mevsimi için uygun olan bu modeli, spor giyinmeyi seven genç kızlarımız çok beğeneceklerdir. İlerleyen günlerde, şık kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz takı tasarımları modelleri  sunmaya devam edeceğiz.  Bizlere gelen isteklere öncelik vereceğiz, bu anlamda yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Bileklikler biz bayanlar için çok özel özellikle kendi el yapımımız olan bileklikler çok kıymetli olur kendi zevkimize göre tasarladığımız bileklikleri gündelik hayatta rahat bir şekilde kullanabiliriz. Hatta arkadaşlarımıza kendi emeğimizle yaptığımız bilekliklerden özel günlerde hediye edebiliriz mutlaka çok özel olacaktır.Kolay gelsin diliyorum.
Boncuklu Bileklik Nasıl yaparım? Yapımı oldukça kolay olan bu bileklik tasarımının yapım aşamalarını vereceğiz sizlere. Bileklik modelini yapmak için neler lazım? İp, iki renkte olacak ve ayrı kalınlıkta olması gerekiyor. Makas, boncuklar ve çakmak.
boncuklu bileklik malzemeleri
Boncuklu bilekliği nasıl yaparım?
İnce olan ip bilekliğinizin gövdesini oluşturacak, diğer ipse bir anlamda süs olarak kullanılacak. İnce olan ipe boncukları dizmeye başlayabiliriz. Görselimizdeki şekilde boncukları diziyoruz. Yapılışını daha iyi anlayabilmek için, lütfen 3-4 bolu görselimizi iyi incelemenizi tavsiye ederiz.
boncuklu_bileklik_yapımı nasıl

5 ve 6. görselimizdeki gibi, devam edip uzunluğunu belirledikten sonra iplerin ucunu çakmakla yakarak keselim. Daha sonra ipleri birbirleri ile birleştirelim ve düğüm atalım. Bilekliğimiz kullanıma hazırdır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.