KadincaSayfa.Com

El Emeği Kolye Modelleri

El Emeği Kolye Modelleri

Kolye yapımı için nasıl bir ip kullanılmalı?

Kolye yapımı için, günümüzde deri ip çok fazla kullanılıyor. Rahat kullanımı da bu kullanımı da tercih edilen nedenler arasına giriyor. Deri ip mumlu ipten biraz farklıdır, mumlu ip artık günümüzde çok tercih edilmemektedir. Mumlu ip yağlı olduğu için fazla tercih edilmemektedir, çünkü giyilen kostümlere yağ çıkarıyor, renkleri boyasını verebiliyor dolayısı ile daha az kullanılıyor artık. Ama bunların dışında mesela floş dediğimiz örgülü deri ipleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Süet dediğimiz bir kolye ipi var onuda kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ipleri hangi renk boncuk kullanacaksanız, o renkte seçerseniz daha güzel olacaktır. Çeşitli formlara sokabileceğiniz çok ince çelik üzeri plastik kaplama ince, çok kalın da kullanabilirsiniz sadece bir sıra yapacaksanız bir dizilim malzemesidir. Bu kolye ipini bik denilen malzemelerle kapatırız, misina da sıfır 40 milimden, sıfır 15 milime kadar incelen tabiatlar da günümüzde satılmaktadır. Bunlarda kullandığımız boncuğun ağırlığına göre tercih etmelisiniz 0 40 milim misina kullanıyorsanız, ağır boncuklarla kullanmalısınız ama kum boncukları kullanıyorsanız 0 15 veya 0 20 milim misinayı kullanabilirsiniz. Çeşitli örgü tekniklerinde 0 15 milimli misinayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Evde yapılan kolyeler hangi nedenlerle kopabilir?

Evde yapılan kolyelerin kopmasının nedeni, birincisi doğru ip kullanılmaması, ikincisi de halkaların tam olarak kapatılmaması. Dolayısı ile dışarıdan alınan halkalar ince tellerle yapılabiliyor koyduğumuz ağır boncuklar da o halkalar onları taşıyamadığı için halkalar aralanıyor, halkalar aralandıkça diğer halkalardan kurtuluyor taktığımız şey düşüyor. Hediye ettiğiniz kişinin elinde kalıyor, yada çok ağır boncuklara polyester ip kullanılıyor onun yerine naylon ip kullanılsa naylonun o an kopması çok zor. Misina doğru düğümlenemeyip
düğümden ayrılabiliyor yada çok fazla yakıldığı için o an tutuyormuş gibi hiç bir şey olmayacak gibi duruyor ama ondan bir süre sonra kopma olabilir.

Sizler için beğeniyle seçtiğim kolyeleri beğeneceğinizi umuyorum. Takılar bizim için çok önemlidir seçtiğim kolyeleri evde kendimiz zevkimize göre biraz faklılık yaratarak değiştirebiliriz . Kıyafetlerinize göre tasarlıya bilirsiniz gündelik hayatta da çok rahat kullanabileceğiniz takılar size ayrı zarafet ve şıklık katacağına eminim iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.