KadincaSayfa.Com

Dekoratif Aksesuar Boyama Modelleri

Dekoratif Aksesuar Boyama Modelleri

Hangi ahşap türleri boyamaya uygundur.

Ahşap boyamada genellikle mdfden yapılmış ütünlrti kullanıyoruz . Mdf sıkıştırılmış fındık kabuğu demektir.Bunu kullanmamızın nedenide boyayı çok güzel emmesi ve rahat boyanırlılığı olması. Mesela masif objeleride kullanabiliyoruz ama kullanımı rahat olmadığı için önermiyoruz. Mesela mdfden yapılmış bir tepsi mdfden yapılmış kapı kutusu dediğimiz kutular çok rahat kullanılabilen objelerdir. Masif objeler ise son derece hafiftir fakat boyanışı mdf kadar rahat değildir. Bizler ahşap boyamada akrilik (su bazlı) boyaları kullanırız. Bunlarda zaten çabuk kuruyan boyalardır. Kullandığınız obje değil kullanılan boya önemlidir.

Ahşap boyama için hangi tür fırçalar kullanılır

Kalın telli fırçalar yada kalın kıllı fırçalar olmamalı neden boya iz bırakmasın objenin üstünde diye. Bunun için ipek kıl dediğimiz yumuşacık kıllı fırçaları kullanıyoruz. Büyük zeminlerde genellikle geniş ağızlı fırçaları kullanıyoruz eğer bir kıyı köşe boyayacaksak ince fırçalar bu işi görücektir. Bu fırçaları yassı fırçalar veya sivri ( yuvarlak uçlu) olarak ayırabiliriz. Yuvarlak uçlu fırçalar küçük çizgiler çekmekte kullanılır. Yassı fırçalar düz çekmekte kullanılır. Fırçanın büyüklüğünde objenin büyüklüğü önemli. Eğer obje çok büyükse geniş ağızlı fırça kullanılabilir.

Ev dekorasyonunda seçtiğiniz aksesuar seçimleri ile mekanlarına istediğiniz hareketi kazandırmanız oldukça kolay. Sade bir mekanı görsel olarak doğru seçilmiş bir aksesuar modeli ile çok şık ve dekoratif göstermeniz mümkün. Bugün sizlerle aksesuar boyama örneklerini paylaşıyorum sizde evlerinizde kolayca gerekli malzemeler yardımı ile şık ve dekoratif aksesuarlar üretebilirsiniz. Sadece bu hayatta biraz araştırma ve istek duyduğunuz sürece yapamayacağınız hiçbir şey olmadığını unutmayın. Kolay gelsin…

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.