KadincaSayfa.Com

Dekorasyonda Renklerin Dili

Dekorasyonda Renklerin Dili

Ev dekorasyonunda renkler size pozitif etkiler verir.  Fakat,  renk herkes de aynı etkiyi göstermese de sizi mutlu eden renk sizin renginizdir, bu yüzden sizi en iyi yansıtan rengi bulup ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Böylece pozitif atmosfer ile evinizde huzuru  hissedebilirsiniz.  Örneğin bir çalışma odasının rengini seçerken, burayı sadece akşamları ve okuma ışığında kullandığınız bir mekansa o zaman renginizi seçerken de o ortamı yaratıp belki bütün ışıkları söndürüp sadece okuma ışığı yakıp hangi rengin o ortama uygun olduğunu görmeniz gerekiyor. Yatak odalarının renklerini seçerken de burasının uyku mekanı olduğu için daha sakin, daha insanın içini rahatlatan huzur veren belki meditasyon rengi dediğimiz mor gibi renkleri morun tonları acık mavi renkler kullanılabilir. Bej tonları da çok uygun yatak odaları için, ama daha sosyal mekanları dediğimiz mesela mutfaklarda veya çocuk odalarında daha canlı renklere yer verebiliriz. Acık sarılar, turuncular bunun için çok uygun olabilir, yemek odasında ise daha iştah acıcı renkleri tercih etmeliyiz. Mekanları olduğundan daha ferah ve daha geniş göstermek için acık tonlara gitmekte fayda var. Beyazlar, bej renkleri, toprak tonları ve acık maviler öneriliyor özellikle iç mimarların en çok sevdiği renklerden bir tanesi beyaz renktir. Siyah ve gri renk ise biraz evlerde dramatik bir etki yaratabilir, aslında derinliği de arttıran bir renktir bu ikisi beraber kullanıldığında. Fakat daha ciddi ve böyle bir asil duruş verir siz evinizde sıcaklık cana yakınlık, samimi bir ortam yaratmak istiyorsanız griyi çok ön plana çıkarmanızı önermiyoruz. Dilerseniz renklerin dilini ve bize verdiği etkiyi birlikte keşfedelim.

Kırmızı

Tutkunun rengi kırmızı, hem aşkı hem neferdi temsil eder. Aynı zamanda Feng-shui de bereket olarak ifade edilir. Salonunuzda  kullanacağınız mobilya hatta tek bir aksesuar bile  ortama sıcak bir atmosfer katmaya yetecektir. Size tavsiyem sıra dışı bir seçim yapın ve banyonuzu kırmızı renk ile dekore edin.

Mor

İhtişamın rengi olan mor’u,  kontrastı olan limon yeşili ile kullanarak mekanınıza modern bir görünüm katabilirsiniz.

Yeşil

Rahat ortamların rengi yeşil,  insana huzur veren ve dekorasyonda en sık kullanılan renklerdendir.
Size önerim, yeşil rengi yemek özellikle odasında kullanabilirsiniz.

Turuncu

En sıcak renklerden olan turuncuyu,  özelikle çocuk odasına kullanabilirsiniz. Böylece canlı ve sıcak bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Fuşya

İçinde mor ve kırmızıyı barındıran bu renk, eğlenceli ortamların aranılan rengidir. Özelikle toz pembe renginden hoşlanmayan kişiler bu renkle evlerinde canlı bir o kadarda ilgi çekici ortamlar yakalayabilirler. Eğer, dekorasyonda  benim gibi cesaretli seçimler yapabiliyorsanız size önerim, beyaz duvar boyalı evinizde yeşil ve kırmızı rengi ile birlikte kullanarak Güney İspanya nın kolonyal stilini evinizde uygulayabilirsiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Alt Kategoriler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica