KadincaSayfa.Com

Çılgın Akvaryum Tasarımları

Çılgın Akvaryum Tasarımları

Akvaryum, genellikle balık olmak üzere, bazen de omurgasızlar ve ayrıca amfibyumlar, deniz memelileri ve sürüngenler gibi suda yaşayan bitki ve hayvanlara ev sahipliği yaparlar. Akvaryum sahibi olmak dünya çapında yaklaşık 60 milyon kişi tarafından paylaşılan popüler bir hobidir. Çağdaş akvaryumlar balıklara yaşam alanı yaratmanın yanı sıra dekorasyonun önemli parçalarından olmaya başladı.

Akvaryum evin neresine yerleştirilmeli?

Akvaryumların evimizin özellikle güneş almayacak bir noktasına yerleştirmemiz, bizim akvaryuma olan görselliğini bozmayacak ve aşırı yosunlaşmasına sebep olmayacaktır. Eğer güneş alan bir noktaya koyarsak camlarının özellikle çok çabuk yosun olmasına neden olmaktadır. Akvaryuma gün ışığı alabilen belirli bir noktaya koyabiliriz bunun için özel karanlık veya gölge bir oda gerektirmez. Akvaryumunuz da gereken ışıklandırma ve ısıtma tesisatı akvaryumuzun istediğimiz noktaya koymamızı sağlayacaktır. Akvaryumumuzun genelde bulunduğunuz ortamda olması hem balıklarımızın sosyalleşmesi hem de bizim amaca uygun olur yani bizim bulunduğumuz ortama kurarsak akvaryumu hem görsel acıdan balıklar içinde daha sosyalleşme oluyor. Oda sıcaklığı akvaryumlarda ısıtıcısına göre 1 veya 2 derecelik bir oynama artış veya düşüş yapılır.

Akvaryuma ne tür su koymalıyız?

Su mutlak dinlendirilmiş veya arıtılmış su olması gerekiyor. Eğer arıtma veya dinlendirmeye imkanımız yoksa hazır damacana sulardan kullanabiliriz. Akvaryumun suyu balıkların yaşamsal ve hayati olarak çok önemlidir, eğer çeşmeden akan su ile doldurursak aşırı klorlu olduğundan dolayı balıkların rahatsızlanmasına sebep olacaktır. Akvaryumunuzu doldurmadan en az üç gün öncesinden dolduracağımız suyu havalandırmamız gerekmektedir. Havalandırarak klorun uçması sağlanır, akvaryumun su seviyesini çok sık kontrol edilmesi lazım. Isı kaybından dolayı su seviyesi azalır bundan dolayı içinde bulunan teknik malzemesinin arızalanması ve bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenden dolayı sık sık su seviyesinin kontrolörü yapmalıyız.
Her tarza uygun akvaryum tasarımları seçip sizler için süper bir galeri hazırladık.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica