KadincaSayfa.Com

Bacak Germe Ameliyatı İle Merak Edilenler

Bacak Germe Ameliyatı İle Merak Edilenler

Bacak germe ameliyatı nedir?

Bacak germe ameliyatları, kişinin yaşına bakmadan hızla kilo alıp vermekten kaynaklanan özellikle iç bacak bölümünde kat kat yağlı deri sarkması gibi deformasyon görüntüsü veren durumlarda estetik bacak germe ameliyatı adı altında yapılan operasyon ile gergin bacaklara sahip olma imkânıdır.

Bacak germe ameliyatı hangi tür anestezi ile yapılır?

Estetik bacak germe ameliyatları 1 ila 2 saat sürer ve genel anestezi uygulanır.

bacak germe ameliyatı

 

Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır?

Kasık bölgenizden arka kısma kalça kısmına doğru elips şeklinde bir kesi açılarak fazla yağ ve fazla deri dokuları çıkartılıyor. Böylece üst bacak bölgenizdeki deriyi serbest bırakarak kasık bölgenize dikiliyor. Bunun yanında bacak içinde kan ve vücut sıvılarını toplanmaması için belli drenler bu bölgelere koyulur. Akabinde 2 ile 3 gün sonra bu drenler tekrar çıkarılıyor.

bacak germe ameliyatı nasıl yapılır

Bacak germe ameliyatında iz kalır mı?

Her ne kadar estetik dikiş atılıyor olsuda bacak germe ameliyatında mutlaka iz kalıyor. Bunu kesinlikle kabul etmiş olmanız gerekiyor. Ancak iç bacak germe ameliyatlarında yukarıdan aşağıya doğru dikey bir çizgi halinde ameliyat izi olurken diğer seçeneği seçerseniz iç çamaşırınızın bacaklarınızı geçirdiğiniz hizada iç çamaşırı altında kalan bacağı çevreleyen bir iz kalıyor ve bu izde iç çamaşırdan görünmediği için daha çok tercih edilebiliyor.

bacak germe estetiği

Bacak germe ameliyat sonrası neler yaşanır?

Estetik bacak germe ameliyatından sonra hangi tür bacak germe seçeneğini seçmiş olursanız olun mutlaka 1 ay kadar belli hareketlerde, oturup kalkarken, uzun süre yürümek zorunda kalırken, uzun süre ayakta sabit kalmanız gerektiğinde ağrı sızı duyuyorsunuz.

Ameliyattan sonra 2 ay kadar yüzme, ağır sporlar gibi bacaklarını çok fazla yoracak aktivitelerden kaçınmanız gerekebiliyor.

Eğer bacak germe ameliyatınızı kasık bölgenizden yaptırmış iseniz biraz daha özenli bir ameliyat sonrası dönem sizi bekliyor demektir. Zira kasık bölgesi çabuk nemlenebildiği için iyileşme süreciniz biraz daha uzayabilir. Kesinlikle 2 hafta pansumanlarınızı aksatmamanız gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica