Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Lazer epilasyon kalıcı olarak kıl-tüy sorununuzdan kurtulmak için gereken seans sayısı bazı etkenlere göre değişiklik göstermektedir.

Lazer epilasyon esnasında lazer ışınları sadece aktif olan kıl köklerine müdahale edebilmektedir. Lakin bütün kıl köklerinin aktif olma zamanı aynı anda değildir. Bu nedenle pasif olan kökleri belli bir süre sonra aktif hale geldiğinde lazer ışınlarının mutlaka uygulanması gerekir tabii ki güçlenmeden.

 

Lazer epilasyon yöntemi ile sonsuza kadar tüy sorunlarınıza veda etmek istiyorsanız herhangi bir bölgede en az 3 seans düzenli olarak lazer epilasyon uygulatmanız gerekiyor. Her bölge farklı seans sayıları gerektirebiliyor. Örneğin koltuk altı bölgesi 4 ila 6 seans arasında biterken, yüz bölgesi 5 seans ile 12 seansa kadar uzayabiliyor, bacaklar için eğer tüm bacak lazer epilasyon yaptıracaksanız yine 4 ila 5 seans sürebiliyor.

Lazer epilasyondaki seans aralarındaki süreyi de 45 günü geçirmemeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Lazer epilasyon seans süreleri ise yine uygulanacak olan bölgeye göre değişim gösteriyor.  Örneğin koltuk altı lazer seans süresi 5 dakika iken bütün bacakların lazer epilasyon süresi 45 dakika kadar sürebiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica