İncelten Baharatlar

Yaz yaklaşıyor hanımlar.. Daha ince görünmek isterseniz size vereceğimiz bazı bilgiler sayesinde toksin atımını hızlandırıp daha rahat kilo vermeyi başarabilirsiniz.

gobek

Zencefil

Kilo vermenize yardımcı  olacak bu aromatik baharat sayesinde varsa mide rahatsızlıklarınızda ortadan kalkıyor. İçerisinde acı biberde bulunan kapsaikin adlı bileşik sayesinde metabolizmayı hızlandırarak hızla kilo vermenize yardım edecektir. Antioksidan deposu olan zencefil bu özellikleri sayesinde kalori yakımınız daha da kolaylaşacak. Zencefil içeriğindeki muhteşem faydaları sayesinde size gün boyu tokluk hissi verecek.

zencefil

 

Maydanoz

Maydanozun içeriğini ve size faydalarını okuduktan sonra her öğünde sofranızda bulundurmak isteyeceksiniz. Organların kendini temizlemesine yardımcı olan maydanoz aynı zamanda size yağ yakımınızda yardımcı olacak. Karaciğerin metobolizmasına yardımcı olan maydanoz bu şekilde size kilo verdirecek. Nasıl mı? en önemli organlardan olan karaciğer besinlerin depolanması ve sindirilmesi göreviyle büyük işler başarmaktadır. Bu şekilde tıkanmış, yağlı veya hasarlı bir karaciğer size ne kadar faydalı olur ? Bu şekilde sorunlu karaciğer kilo alınmasına sebep olabilmektedir.

maydanoz

Sarımsak

Doğal antibiyotik olan sarımsak bu özelliğinin yanı sıra yağ yakımı konusunda oldukça başarılıdır. Hemen hemen her öğünde mutlaka sofranızda bulundurmanız gereken bir bitkidir.

sarımsak

Biberiye

Kilo alımına sınır koymak istiyorsanız karnosik asit içeren açlık kan şekeri seviyesini düşüren biberiye bitkisini sık sık tüketmenizde fayda var.

biberiye

Zerdeçal

Faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan zerdeçal size sağlıklı bir yaşam sunmasıyla birlikte kalori kaybetmenizde yardımcı olacak bitkilerin başında yer alıyor.

zerdecal

Pul biber

Bu baharatın acı tadı içerisindeki kapsaikin maddesinden gelmekle beraber metobolizmayı hızlandıran özelliği sayesinde kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır. Öğünlerinizde daha sık kullanmanız gereken bu baharat sayesinde hem sağlıklı yaşama adım atmış olursunuz bir yandan da hızlanan metobolizma sayesinde istemediniz kilolarınızdan zamanla kurtulmuş olursunuz.

pul biber

 

Kırmızıbiber

Bağışıklık sistemi güçlendirici özelliği olan bu bitki size kısa bir süre kullanıldıktan sonra tokluk hissi verecektir. İçeriğindeki maddeler sayesinde bağışıklığınız güçlenirken bir yandan  da yağ yakımınız hızlanacak. Yapılan araştırmalar doğrultusunda açlık seviyesini her öğünde kullanıldığı takdirde düşürdüğü gözlemlenmiştir. Öte yandan soğuk algınlığı ve bakterilerle savaşma hususunda tüketilebilecek baharatlar arasında yer almaktadır.

kırmızıbiber

Karabiber

Yapılan araştırmalar da karabibere keskin tadını veren pipeline maddesinin yağ yakıcı özelliği olduğunu Koreli araştırmacılar ortaya çıkarmıştır. Bu sayede karabiber sık sık tüketildiğinde yağ yakımı kolaylaşacaktır.

karabiber

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica