KadincaSayfa.Com

Yağlı Ciltler İçin Hangi Tür Maskeler Uygulayabiliriz?

Yağlı Ciltler İçin Hangi Tür Maskeler Uygulayabiliriz?

Yağlı ciltler için hangi tür maskeler uygulayabiliriz?

Yağlı ciltler için, cildin yağ dengesini sağlayabilmek daha parlak daha doğal görünmesini sağlayan, bakterilerden uzaklaştırmak için NAR MASKESİNİN tarifini vereceğiz sizlere. Öncelikle malzemelerini sayalım.
1 tane, narın suyu, limon sıkacağı ile suyunu çıkarabilirsiniz.
1 tatlı kaşığı, bal
1 çorba kaşığı, yulaf unu
1 çay kaşığı, zeytinyağı

Nar Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yağlı cilt maskenizi 1 çorba kaşığı yulaf ununu bir kaseye alalım, üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağ ilave edelim. Üzerine 4-5 yemek kaşığı nar suyu, 1 tatlı kaşığı bal da ilave edelim. Tüm malzemeyi güzel bir şekilde karıştıralım macun kıvamında bir maske olacak.
Yapmış olduğumuz maskede nar, cildimize bol miktarda protein içerdiği, antioksidan özelliği bütün B ve C kompleksi vitaminleri taşıyan nar, cildin yağ dengesini de sağlayacaktır. Ve cildin hücrelerinin yenilenmesini, yeni hücrelerle de yağ dengesini ile birlikte sivilce bakteri oluşumunu engelleyecek. İçine kattığımız yulaf unu yine protein kaynağı cildin yenilenmesine yağı dengeleme özelliğini yulaf ununu bu yüzden kullandık. Bal ve zeytinyağ da cilde nem vermek ve antioksidan içerdiği içinde cildin kalitesini oksijen daha freş daha soluk olmayan bir cilt görüntüsünü sağlamak. Burada en önemli özelliği ise cildin yenilenmesini sağlamak için bu maskeyi hazırladık.

yağlı ciltler için-nar maskesi- resmi

Nar Maskesinin uygulama aşaması

Hazırladığımız bu maskeyi uygulamak için, banyo sonrasını peeling yaptıktan tercih ederseniz daha iyi olur. Eğer banyo sonrası olmayacaksa, cildinizi temizleme jeli ile temizledikten sonra uygulamaya geçmelisiniz. Jelimizi cildimize eşit ağırlıklarda dağıtalım, daha sonra dairesel hareketlerle cildimize yediriyoruz. Bu şekilde cilt temizliğini sağlıyoruz, çünkü temiz bir cilde süreceğiz maskeyi. Jeli masaj yapar fibi burun kenarlarına, alına hep kücük dairesel hareklerle mutlaka yukarıya doğru dokunuşlarla temizleme işlemini yapalım. Daha sonra yüzümüzdeki jeli ılık su ile yıkayalım jelin ciltten iyice temizlendiğini hissedene kadar ılık su ile yıkayalım. Jeli temizledikten sonra maskeyi yüzünüze fırçanız varda fırça ile fırçanız yoksa elinizle de yedirebilirsiniz. Maskeyi mutlaka yukarıya doğru sürmeye balayalım, akışkan bir maske olmadığı için çok rahat sürebilirsiniz. Göz altlarına gelmemesine dikkat ederek maskeyi sürelim, maskeyi cildimizde 20 dakika tutalım, dilerdeniz bu sürede cildimize dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Süre sonunda bol su soğuk ile yüzümüzü yıkayalım, temizlenmiş cilde tonik olarak gül suyu kullanabiliriz. Gül suyunu buzdolabından alıp soğuk kullanmanız çok iyi olur, mineral saf doğal maden sodasını tonik olarak ta kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kez eğer cildiniz çok yağlıysa haftada 1 kez, fazla yağlı olmayanlar 15 günde 1 kez kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.