KadincaSayfa.Com

Terleme Önleyici Ürünler Kansere Sebep Olabilir.

Terleme Önleyici Ürünler Kansere Sebep Olabilir.

Terleme Önleyici Ürünler Kansere Sebep Olabilir

Ter kokusunu giderirken kansere davetiye çıkarmayın.
Güne başlamadan önce, her sabah kullandığımız ter önleyici roll-on’ların, sticklerin ve deodorantların büyük zararları olduğu, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aşırı terleme sorunu kadın erkek herkesin hem sosyal hayatını ve hem özel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Aşırı terleme sorunu kişiyi en çok el, ayak, koltuk altı, sırt ve yüz bölgesinde olduğu zaman rahatsız etmektedir.
Kişide görülen aşırı el terlemesi kişiyi yazı yazarken, bilgisayar veya herhangi bir makine kullanırken, tokalaşırken çok zor durumda bırakır. Hatta bazı insanlar kâğıt üzerine bir yazı yazarken ellerinin aşırı terlemesi sebebiyle kâğıdı ıslattığından şikâyet ederler.

terlemeyi engelleyen, ürünler kanser yapar mı
Bazı kişilerde görülen ayak terlemesi, özellikle bayanları psikolojik açıdan çok rahatsız etmektedir. Sürekli ıslak ayaklar, sürekli ıslak çoraplar kadının kendini kötü hissetmesine sebep olur. Bunun yanında birçok erkek de ayak terlemesine bağlı olarak ayak kokusundan şikayetçi olurlar.En çok şikayet edilen aşırı terleme sorunu yaşanan bölge olan koltuk altı terlemesi hem kadın hem erkek birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Özellikle yaz mevsiminde kadınların giysilerinde koltuk altı bölgesinde meydana gelen ıslak görüntü kadının bütün çekiciliğini bir anda yok etmeye yeter.

koltuk altı ürünler

Bu sebeple birçok kadın koltuk altı terlemesini belli edecek renkteki giysileri giymekten çekinirler. Bunun yanında hem erkeklerde hem de kadınlarda koltuk altı terlemesine bağlı, hijyen eksikliği ile ter kokusu yaşanabilmektedir. Bu durumda hem kişiyi hem de çevresindekileri çok rahatsız eder.Özellikle erkeklerde görülebilen bir diğer aşırı terleyen bölge ise, sırt bölgesidir. Sırt bölgesinde meydana gelen aşırı terleme hem estetik açıdan hem de sağlık açısından son derece rahatsız edici bir durumdur.İşte bütün bu sebepler kişiyi terleme önleyici ürünler kullanmaya, terleme önleyici yöntemler aramaya yöneltir. Piyasada satılan bazı terleme önleyici ürünler mevcuttur. Bu ürünler terlemeyi belli oranlarda önlüyor ancak, bazı iddialara göre “alüminyum” içeren “antiperspirant” ürünlerin kadınlarda meme kanseri yaptığı belirtiliyor.

ter rahatsız ediyor

Yapılan araştırmalara göre, meme kanseri olan kadınlardan alınan biyopsi parçalarına bakıldığında alüminyum oranının çok yüksek olduğu görülmüş. Uzmanlar alüminyumun vücuda çeşitli yollarla girebildiğini, tek yolun ter önleyici ürünler olmadığını ancak ter önleyici ürünler içinde de belli oranda alüminyum olduğunu unutmamak gerektiğini belirtiyorlar.
Bunun yanında bazı ter önleyici dekodorantları da sıkıp güneşe çıkmak cilt kanserine sebep olabileceği belirtiliyor. Zira deodorantlar tene sıkılıp güneşe çıkıldığında, deodorant içindeki kimyasallar güneşle birleşiyor ve ciltte alerji, tahriş, kızarıklık, yanma meydana gelebiliyor. İşte bu sebepler ileri derecede cilt kanseri riski taşıyabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.