KadincaSayfa.Com

Ter kokusundan kurtulmak için yapılabilecekler

Ter kokusundan kurtulmak için yapılabilecekler

ter kokusundan kurtulmanın
Kişisel temizlik her zaman cok önemlidir, bu durum yaz aylarında çok daha önemli bir hal alıyor. Çok sıcaklar terlemeyi arttırıyor ve dolayısı ile ter kokusunu artıyor. Günlük yaşam içinde , iç içe yaşadığımız insanlarlar dan gelen ter kokusu yüzünden çok rahatsızlık veren bir durumla karşı karşıya kalabiliyoruz.

Aslına bakarsanız ter kokusundan kurtulmak için önce terlemekten kurtulmak gerekir. Ancak birçok uzmanın hem fikir olduğu konu, insan sağlığı için terlemek çok faydalı olduğu ifadesidir. Bu sebeple terlemenin tamamen önüne geçmek yerine, sadece terlemeyle kötü kokuların oluştuğu bölgelerdeki terlemeyi ve ter kokusunun önüne geçmek sanırım daha akıllıca ve daha sağlıklı bir yöntem.

Çoğu kişi koltuk altı terlemesi, sırt bölgesinde oluşan terleme, ayak terlemesi, el terlemesinden, yüz bölgesinin terlemesinden şikâyetçi olur. Yüz bölgesi ve sırt bölgesi terlemesi sadece ıslaklık şikâyetine sebep olurken, koltuk altı ve ayak terlemesi ıslaklığın yanı sıra var olan bakteriler yüzünden kötü kokuya da sebep olarak kişinin hem kendisini hem çevresindeki kişileri oldukça rahatsız etmektedir.

ter-kokusu

 

Terlemeyi önlemek için birçok alternatif yöntemin yanında en kalıcı en kesin çözümlerden biri olan botoks uygulaması oldukça yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Kişi aşırı terleyen bölgelerine botoks yaptırarak 6 ay kadar bir süre için terlemeyi önleyebilmektedir. Ancak çoğu kişi botoks yüksek maliyetli bir uygulama olduğu için veya bazı kişiler için sağlık açısından korku uyandırdığı için tercih edilemeyebilir.Şayet hem ekonomik, hem pratik, hem güvenli birkaç yöntemle terlemeye ve ter koksuna çözüm bulmak isterseniz sizlere birkaç önerimiz olacak.

 

Her sabah uyandığınızda duş aldıktan sonra bütün vücudunuzu bildiğimiz karbonatla çok bastırmadan ovarsanız ve durulanmadan çıkarsanız, gün boyu ne kadar terleseniz terleyin asla ter kokmazsınız. Marketten çok ucuza alabileceğiniz bir paket karbonatın, sizi bütün gün ter kokusundan nasıl koruduğunu gördüğünüzde bana hak vereceksiniz. Birçok kişi özellikle koltuk altı ter kokusunu önlemek için çeşitli deodorantlar veya parfümler kullanırlar. Hâlbuki terlemeye başladıkları zaman ter bu sürülen deodorant ya da parfümle birleşince daha keskin ve daha kötü bir koku yaymaya başlar. Bunun yerine yıkadığınız koltuk altına bir miktar karbonat sürüp ovarak bıraksanız bütün gün kadar terlerseniz terleyin asla ter kokusu olmadığını şahit olabilirsiniz. Aynı yöntemi ayaklarınız içinde uyguladığınız, gün içinde ayaklarınız terlese bile asla ayak kokusu olmayacaktır.

Bunun yanında yine marketlerde oldukça ucuza satılan poşet ada çayından alıp bir su bardağı suyun içine bir poşet adaçayı atın ve demleyin. Ardından bu adaçayı ile terleyen bölgelerinizi silin ve gün boyu hiç ter kokusu olmadığını göreceksiniz.

Şayet ben terlemek de istemiyorum derseniz, piyasada bazı ter önleyici ürünler satılıyor. Benim size tavsiye edeceğim ürün kesinlikle maxim rol on ter önleyicidir. Kendimde bizzat kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Zira bir gece yatarken sürüyorsunuz ve ertesi gün ne kadar hareket ederseniz edin kur kuru koltukaltı ile karşılaşıyorsunuz. Terlemek yok, ter kokusu yok, müthiş bir rahatlık. İlk kullanmaya başladığınızda ilk 3 gece yatarken sürüyorsunuz, ardından 2 günde bir, ardından 3 günde bir ardından haftada bir sürseniz bile yetiyor.

Ter-kokusundan-kurtulmak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica