KadincaSayfa.Com

Taş Boyama Sanatı Nedir?

Taş Boyama Sanatı Nedir?

Taş boyamak için gerekli malzemeler nelerdir?

Taş boyamak için gerekli malzemelerimiz öncelikle taşlarımız var, yassı beyaz olması tercih edilmeli. Bu taşları sahillerden de toplayabilirsiniz veya yapı marketlerde taş satılan dekorasyon malzemesi satılan yerlerden de temin edebilirsiniz. Palet gerekli boyalarımızı koyabilmemiz için, akrilik boyalar gerekli akrilik boya su bazlı ve kapatıcı özelliği olduğu için kullanışlıdır. en önemli malzemelerimizden bir tanesi de fırcalardır genellikle taşlarımız çok büyük olmadığı için ince uçlu fırçalar kullanılıyor genellikle. Örneğin 3,0, 2,0 yada 0 numaralı fırçaları tercih edebilirsiniz. Daha geniş fırçalarımız da olabilir bunları da en son işleminiz bittiği zaman cila sürmek için kullanacaksınız. Taş boyamaya başlamadan önce bir taslak oluşturuyoruz onun için kurşun kalemimizi kullanabiliriz. Ve daha sonra ince uçlu kalemlerimiz var, 0.8, 0.3 büyüklükte kalemleri kullanabiliriz. Taslaklarda yanlış şeyleri silmek için silgi.

Taş boyama sanatı için taş nasıl bulunur?

Taş boyama için taşları, genellikle sahillerden en kolay bulabiliriz bunun dışında yapı marketlerde taş satılan dekorasyon malzemesi satılan yerlerden de temin edebilirsiniz. Genellikle taşları yassı düz ve beyaz olmasını tercih edilmeli. Mesela büyük bir hayvan figürü çizeçekseniz daha büyük geniş yuvarlak bir taş gereklidir yada ufak bir kalp çizecekseniz daha minik bir taş seçebilirsiniz. Taşların genellikle mat yüzeyde olmasını tercih ediyoruz, çünkü kaygan yapıda olduğu zaman boyayı çok iyi tutamıyor taşlar. Sizde taşları kolaylıkla sahillerden dükkanlardan kolayca temin edebilirsiniz.

Taş boyama sanatı ile uğur böceği yapalım.

Taş boyama sanatı ile uğur böceği yapmak için , kırmızı, siyah ve beyaz akrilik boya gerekmektedir. Palet gerekmektedir, 3 numaralı fırça, taslak cizmek için kurşun kalem ve silgi ve ayrıca fırcamızı rahat temizlemek için su ve peçete gerekmektedir.
Uğur böceği yapmak için önce boyamızı ufak bir fındık büyüklüğünde kullanacağımız renkleri palete dökmemiz yeterli. Uğur böceğini çizmek için önce taslağı yapacağız taşın üzerine, kurşun kalemle. Taslağı çizdikten sonra boyama işlemine geçelim. önce çizdiğimiz taslağın üzerinden kabaca çizelim uğur böceğinin kafasını siyah renk ile dolduralım, daha sonra gövdesine kırmızı renk kullanalım. Kırmızı boyayı dürdükten sonra uğur böceğinin beneklerini ve gözlerini yapalım.Beneklerini siyah renk kullanarak yapalım, gözlerini de beyaz renk kullanarak yapalım. Beyaz renk kuruduktan sonra gözbebeklerini cizmek için siyah renk kullanabilirsiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.