KadincaSayfa.Com

Bebek Battaniye Modelleri

Bebek Battaniye Modelleri

Havaların soğuması ile birlikte bebek sahibi olan anneler için çok önemli bir ayrıntı olan bebek battaniye modelleri ile sizlerleyiz. Evet hazır battaniyeler var onlar da işimize yarar diyenleri duyar gibiyiz. Gel de onu babaanneme anlat! O hastahane setlerinin içerisindeki penye battaniyeleri gördüğünden beri elinden şiş ve tığ düşmüyor, ben doğuma kadar yavruma şöyle üşümeyeceği, dışarı çıkarken için rahat olarak battaniyeler hazırlayacağım kızım. Derdi ve renk renk motif motif battaniyeler hazırladı, 2 tane çocuk büyüttüm hazırladığı battaniyeler ile ve hala yepyeni duruyor. Hazır aldığım battaniyelerin ağzı bir yana burnu bir yana gitti. Kullanılmayacak duruma gelince atıldılar, eğer sizde bebek battaniyesi yapmak isterin diyorsanız sizler için çok güzel bir galeri hazırladık, göz nurumuz bebeklerimiz dünya’ya geldiği ilk ay bilmedi bir dünya’ya uyum sağlamaya çalışmaktadır. Ve bu ay hava şartlarına da uyum sağlamada çok zorlanır, anne karnı ısısı ile dünya ısısı aynı değildir. Bu yüzden bebeklerimiz çok üşürler o yüzden bulunduğunuz ortamın ısısı çok önemlidir. Hava soğuksa biz atlet, kazak ve yelek veya hırka giyeriz. Bizim giydiğimiz kıyafetin 2 katını giydirmemiz gerekiyor bebeğimizin üşümemesini sağlamamız için. Bu bağlamada dışarıya çıkardığımız zaman biz nasıl ki palto giyiyorsak bebeklerimiz içinde yün battaniyeler çok uygun olacaktır. Sizler için 1 tane bebek battaniye yapılışı vereceğiz. Ardından birbirinden şık, güzel yapımları çok kolay olan battaniye modelleri ilen bir galeri hazırladık.

YAPILIŞI:İlk olarak 120 tane zincir çekiyoruz bir sıra boş direkler yapıyoruz tekrar döndüğümüz 2. sırada ilk bir kere sık iğne sonra 5 dolgu tekrar sık iğne yapıp o boşluğu doldurmuş oluyoruz . Ve yine sık iğne batıyoruz bu şekilde tam 17 tane dolgu yapıyoruz.dönüşte yine aynı işlemi yapıyoruz model tepelerine batıp aralarda zincir çekiyoruz .17 veya isteğinize göre uzunluğunu ayarlayıp bitiriyoruz.kenarlarına 1 sıra sık iğne gidiyoruz ve boşluklardan kurdela geçiriyoruz.
Pembe Bebek Battaniyesi Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır Modeli

Pembe Bebek Battaniyesi Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır Modeli

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.