KadincaSayfa.Com

Çok Güzel Bebek Battaniye Modelleri

Çok Güzel Bebek Battaniye Modelleri

 

Merhaba, değerli takipçilerimiz bugün sizlere bebek battaniyesi örerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ve bebek battaniyesi modellerinde hangi teknikleri kullanabiliriz ile ilgili bir yazı hazırlayacağız. Daha sonra, bir battaniye modeli ve akabinde çok güzel bir galeri sunacağız. Öncelikle bebek battanyelerini hangi teknikler kullanabiliriz ona bir göz atalım. Bebek battaniyesini hazırlarken hem şiş ile yapabiliriz hem de tığ ile yapabiliriz. Tabii kumaşla yapılan bebek battaniyeleri de var ancak bu günkü konumuz örgü battaniye modelleri. Biz bugün sizlere tığ işi yapılan motiflerle nasıl battaniye yaparız onu işleyeceğiz.

Tığ işi motif nasıl yapılır?

Tığ işi örerken en basit motiften başlayacağız zira hiç bilmeyenleri de baz alıyoruz konumuzda. Öncelikle yedi tane zincir çekiyoruz, tığımızı ilk başladığımız zincirin ortasına batıralım ve ilmek alıp bir kerede çıkaralım. Yuvarlak bir halka oluşturacaksınız, daha sonra üç zincir çekelim ve deliğinin içine batıralım tığı üç defada çıkalım . Aynı işlemi dört kez yapıyoruz bu yaptığımız işlemin adı trapzan. Dört tane tarapzan yapınca iki tane zincir çekelim üzerine alıp yine aynı işlemi yapalım. Yine dört tane trabzan yapalım, bu aşamada motifimizi birleştirme yerini hazırlayalım. Bunun için on tane zincir çekelim ve tığın üzerine ilmek alalım ve yine ortaya batalım üç kerede çıkaralım. Bu yaptığımız motif çok basit bir motif örneğidir, yedi zincir çekerek yuvarla bir halka yapalım, dört zincir çekip dört defa dolduralım, 2 zincir çekip yine dört defa dolduralım ve 10 zincir çekip doldurma işlemini dört defa tekrar edip motifi bitirelim. Bu şekilde motifleri yapalım ve motifleri birleştirelim, altına bir astarla battaniyenizi tamamlayın.

Başka bir motif tarifi

ANLATIM:küçük halkamızın içini dolduracağız 10 zincir çikip aynı yere batacağız ve 20 trabzan doldurup 1 zincir çekip tekrar dibine batacağız bu şekilde 4 yaprak yapıp üzerini farklı bi renkle sık iğne dolduracağız ebata göre motifler döküp birleştireceğiz.

Renk Cümbüşü Battaniye örülüşü yapaımı yapılışı anlatımıBattaniye örneği modeli yapımı yapılışıBattaniye

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.