KadincaSayfa.Com

El Yapımı Çok Güzel Çanta Modelleri

El Yapımı Çok Güzel Çanta Modelleri

Merhaba, el yapımı çanta modelleri mi arıyorsunuz?  Bu yazımızda bir tane keçeden çanta modelinin yapılışını ve bir tane de örgü çanta modelinin yapılışını vereceğiz. Ayrıca el yapımı içeren bir galeri hazırladık sizler için, galerimizde eskiyen kotlardan yapılan çantalara tutunda farklı el işi çanta modellerine yer vereceğiz. Artık sizin hayal gücünüze kalmış bir şey isterseniz kendi ürünüzü kendiniz yaparsınız isterseniz verdiğimiz modelleri uygularsınız. Kolay gelsin.
Keçeden çanta yapımı

Keçeden çanta yapımı için çeşitli malzemeler kullanabilirsiniz. Çanta yapımında ince yada kalın keçeler tercih edebilirsiniz. Biz bugün kalın keçe kullanacağız 35/50 ölçülerinde parça ayarlayalım. Kapağı için, 18/35 cm ölcülerinde ince keçe ayarlayalım. İç cebi için 10/30 ölçülerinde bir parça hazırlayınız.
Kulbu ve süsleme aparatı için yine 3/30 cm bir parça ayarlayalım. İplik, makas, iğne, cizim sabunu, slikon makinesi, dikiş makinası.
Süslemek için : Hobi mağazalarından temin edebileceğiniz hazır süsler. Tercihinize göre keçelerden kendinizde hazırlayabilirsiniz bu süsleri. Boncuklar ve kapağını tamamlamak içinde 2 tane mıknatıs.
Çanta yapımı:
Öncelikle yan kalıbını hazırlayalım, 35/50 ölçülerinde ki keçeyi ikiye katlayalım, daha sonra yan aralıklarını istediğiniz şekilde ayarlayalım. Yanını daha dar veya daha geniş tutabilirsiniz bunu belirledikten sonra kağıdın üzerine istediğiniz haçimde yerleştirerek kalemle yan parçaların kalıbını çıkaralım. Kalıbı çıkardıktan sonra bunu kumaşa iğneleyelim ve keselim. Yan kalıplarımız için 2 tane yan kalıbımızı çıkarmış olduk, şimdi iç çebimizin yan dikişlerini yapabiliriz 10/30 ölçülerinde bir parça hazırlamıştık yan dikişlerini çekerken üste çantaya dikiş yapacağımız yeri acık bırakarak yanlarına makine dikişi yapalım. Cep hazır, öncelikle kapağımızın ön kısmında 2 cm lik bir süs dikişi yapacağız. Bu kapak cantamızın önüne geldiği için bu dikiş çantamıza şıklık verecek. Şimdi artık cantamızın dikişine geçebiliriz, önce iç cebi yerleştirelim bunu yerleşririrken kapağı nereye dikeceğimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Ona dikkat ederek 5 cm aşağıya iç cebi makinede dikelim. İç cepten sonra kapağımızı yaklaşık 6 cm belirleyerek dikiyoruz çantaya, kapağı da diktikten sonra yan parçaları ekleyelim cantanın gövdesine. Çantanın yan dikişleride bittikten sonra artık kapak mıknatısı ve süslemelerini yapabiliriz.

Örgü çanta modeli
ÖRNEK:9 numaralı şiş kullanabilirsiniz ilmek sayısını 35 veya 40 yapabilirsiniz zevkinize kalmış bir şey.

haroşa örerek 40 veya 45 sıra yapalım dikdörtgen biçim alması gerekiyor
etrafındaki fırfır için renkgi aynı olup fakat daha ince ip kullanalım ve 3 nolu şiş ile çantanın etrafından ilmek alıp ilk sıra düz işleyip bir dahaki sıraları 1 düz işleyip 1 artış yapalım ve lastik 1 ters 1 düz işleyerek fırfırımızı tamamlayalım .boyutuna siz karar verin . ve kenarlarını dikelim fermuarımızı geçirip çanta kulpu takalım .

şık ve kullanışlı çanta

 

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.