KadincaSayfa.Com

Saçta Oluşan Kaşıntıya Bitkisel Çözüm

Saçta Oluşan Kaşıntıya Bitkisel Çözüm

Saç diplerinde oluşan kaşıntılar bir rahatsızlık belirtisi olabilmektedir. Öncelikle böyle bir durum varsa hastaneye başvurulmalı ve bazı testler yaptırılmalıdır.

 

Bununla birlikte saç dibindeki kaşıntının giderilmesi için doğanın bize verdiği birtakım güzelliklerden yaralanarak saç derinizin rahatlaması için ve tamamen bitkisel olduğundan ters bir etki görmeden. Evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir kaç tane maske tarifini sizler için paylaşacağım.

sac-derisinde-kasinti-ve-kepek

Maske Malzemeler

Bir çorba kaşığı biberiye

Bir çorba kaşığı üzüm sirkesi

Bir tatlı kaşığı tuz

Dört adet aspirin

estetikte-en-sik-yapilan-5-hata-9

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Öncelikle bir çorba kaşığı biberiye yağını bir kaseye alıyoruz. Üzerine üzüm sirkesi, tuz ve dört adet aspirini dövüp katıyoruz. İyice karıştırıyoruz. Daha sonra hazırlamış olduğumuz karışımı saç diplerimize boya sürer gibi uyguluyoruz. İki saat bekleme süresini tamamladıktan sonra saçımızı duruluyoruz. Bu işlemi hafta bir kez tekrarlamamız yeterli olacaktır. Maskeden sonra çok büyük ölçüde kaşıntı duracaktır.

 

sac_bakim_maskesi

Saçta Oluşan Kaşıntıya Bitkisel Çözüm İçin Maske Malzemeleri

1 tane, yumurta sarısı,

1 yemek kaşığı, alkol,

1 yemek kaşığı hint yağı,

1 çay kaşığı tuz.
Hazırlanması ve Uygulanması
Öncelikle tüm malzemeyi iyice karıştıralım, daha sonra tıpkı boya yapar gibi saç diplerine sürelim. 2 saat bekletelim, uygun bir şampuanla yıkayalım. Bu uygulamayı haftada 1 gün yapabilirsiniz.

Saçta Oluşan Kaşıntıya Bitkisel Çözüm Önerileri

5 tane aspirini havanda dövelim, aspirinleri bir kaba alalım. Üzerine 1 şişe maden suyunu dökelim ve iyice karıştıralım. Hazırladığınız saç maskesini saç diplerinize sürün, 15 dakika bekletin. Sonra bol su ile durulayın. ile karıştırın. Karışımı saç diplerine sürün ve 15 dk. sonra durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.