KadincaSayfa.Com

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızın daha kısa sürede uzamasını istiyorsanız bu önerilerimize kulak verin

Saç Uzatma Yöntemleri

1- Düzeni aralıklarla saçınızın kestirilmesi  saçın çabuk uzamasını sağlamaz ancak bir anda 4-5 cm birden kısaltımasına engel oluyor. Bu düzeltmeler sadece saçınızın sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor.

2- Saç ürünlerine yüklenmek ve saçtaki nemi yok edecek şekilde ısı veren gereçler kullanmak saçınızın  uzamasını engelleyeceği bu gereçleri kullanmamalısınız. Ancak zaman zaman kullanma mecburiyetler doğduğu için zaman zaman  saçlarınıza özel bir bakım uygulamalısınız. Temiz bir saç derimizin olmasını hepimiz isteriz.
Temiz saç derisi için tonik
1  ölçek cadı fındığı (hamamelis)  çiçeğini 1 ölçek ağız gargarası ile karıştıralım . Hazırladığımız bu karışımı  bir şişenin içine dökün (sprey formlu)  karıştırın  saç diplerinize sıkın. 5 dakika  masaj yapın, süre sonunda  ılık su ile  yıkayıp durulayın.
Güçlü ve sağlıklı saçlar için
1 Bardak zeytin yağını çok hafif ılıtın, saçlarınızı hafif nemlendirin, daha sonra zeytin yağını saçlarımıza yedirerek sürelim. Daha sonra saç havlusuna saralım, yirmi dakika bekleyelim, 20 dakika sonra saçlarımızı uygun saç şampuanı ile ılık suda yıkayalım, sonra nemlendirici maske uygulayalım.
3- Folik asidi, sadece hamile bayanların kullandığını zannederiz, hayır içeriğinde saçın yapı taşı olan keratin proteininin de oluşmasını sağlayan ve ayrıca saçların güçlenmesini yardımcı olacak çinko, biyotin ve demir gibi besleyici içerikleri olduğu için doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.
4- Sabah kahvaltısının önemi tartışılmaz, mutlaka kahvaltı etmeliyiz, kahvaltı enerji verir. Enerjiye ihtiyacı olan saçlarımız içinde önemlidir kahvaltı. Saçların uzaması konusunda oldukça işe yarayan besinler, fındık, badem, yeşil sebzeler ve somon gibi yiyecekler oldukça faydalıdır.

Uzamayı tetikleyen ufak öneriler

Saçlarınızın uzama hızı size yavaş geliyor veya belirli bir uzunluğa geldikten sonra o uzunlukta takılıp kalıyorsa, saçlarınız sizi uyarıyor demektir.. İşte bunun sebepleri:www.kadinca.net

Şımartın

İçeriğinde nemlendirici özellikli shea veya avokado yağı bulunan şampuan ve saç kremlerini seçmeye özen gösterin. Bu içerikler saçlarınızı dolgun gösterir ki bu da saçların gelişimi bakımından çok önemlidir. Saçlarınızın uzamasına fırsat kalmadan, kırılmaları kaşınılmazdır bu durumda.
Ovalayın

Ovalamak, nasıl ki zaman zaman yüzümüzü ovalayarak yıkamamız gerekiyorsa aynı işlemi saç derimizde uygulamalıyız. Çünkü saç derisine yapışan yağ kirlerden oluşan ölü hücrelerini arındırmamız gerekiyor saç derimizden. Bu nedenle saç derinize masaj yapmanız gerektiğini savunan Kingsley, uçları yuvarlatılmış bir fırça tercih etmenizi öneriyor. Fırçanız yoksa, parmaklarınız yardımıyla duştan önce yalnızca iki dakikanızı saç derinize masaj yapmaya ayırabilirsiniz.kadinca.net

Tarz yaratın

Kullandığınız ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları saçlarımızın üzerinde bulunan koruyucu kalkanı yıpratıyor zaman içinde. Yıpranan saçlar kırıp kopmaya adaydır. Bunu önlemek için saçlarınızı geniş dişli bir tarak yardımı ile tarayınız. Çok gerekmedikçe ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları kullanmayınız. Pazar günleri saçlarınızın da tatil günü olsun en azından 1 gün fön ve maşadan uzak durmaya çalışınız.Kolay dalgalar için nemli saçlarınızı örebilir, böylece doğal dalgalar yaratabilirsiniz.

Acil yardım

Saç renginize göre yaptıracağınız ek saçlar ile doğal görünümlü uzun saçlara kavuşmanızı sağlayabilir. Bu saçlara sahip olmak için kuaförünüze danışmakta fayda var.

Ek saçları saçınıza monte etmeden önce ekleri istediğiniz şekle sokun (düz veya dalgalı). Daha sonra saçınızın büyük kısmını tepenizde toplayın.

Eklentileri takacağınız tutamları krepe yapalım ki saçlarınızın kayması engellensin. En uzun olan ek saçı başınızın tam arkasına gelecek şekilde olarak sabitleyin.

Yan saçlarınızdan birer tutam saç alın ve yan klipsleri bu bölgelere tutturun.

Tepede topladığınız kendi saçlarınızı serbest bırakıp. Üstte kalan tutamları saçınızın geri kalanına serpiştirerek biçimli bir şekilde bırakın. Böylece ek saçı kamufle etmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.