KadincaSayfa.Com

Saç Örgüsü Modelleri

Saç Örgüsü Modelleri

Fransız şelale saç örgüsü nasıl yapılır?

Fransız şelale saç örgüsü, uzun saça genelde kullanılıyor, örğü rahat bir örgü günlük yaşam içinde rahatlıkla kullanabileceğimiz bir örgü şeklidir Fransız şelale saç örgüsü. Dilerseniz uygulamaya geçelim:
Önce önden bir tutam saç alalım ve bu saçı üç eşit parçaya bölelim. Ve örmeye başlayalım, bir sıra ördükten sonra bir tutamı almayalım ve öne doğru kaydıralım ve hemen onun yanından bir tutam aç alalım ve örmeye devam edelim. Bir sıra örüp, üsten ince bir tutam alalım, ve öne doğru olan tutamı olan bırakalım. Ve hemen onun yanında ince bir tutam saç alalım, örmeye devam edelim. Bu kezde arkadan bir tutam saç alalım ve bu şekilde arkaya doğru ilerleyerek gidelim. Fransız şelale saç örgüsü bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Nişan için nasıl bir örgü saç modeli tercih edebiliriz?

örgü saç modellerinin pöpülerliği devam etmektedir, bugün nişan saç modelinde size nasıl çok şık bir örğü modelinin yapımını anlatacağız sizlere. Saçı üç eşit parçaya bölelim. Önce sacın alt bölümünden büyük bir tutam ayıralım ve lastik bir toka ile tutturalım. Üste kalan saçlarınızı ikiye bölelim ve altta kalan bölümü bir kısmını alalım bombe yaratmak için krepe atalım. Tekrar bir kısmını alalım ve kabartalım, ve istediğimiz kabarakılığı elde edelim ve daha önce atyırdığımız altta ki saç ile birleştirelim saçları birleştirelim. Saca biraz daha bombelik verelim, daha sonra önden ayırdığımız sacı tam tepeden üçlü örğü ile başlayarak bir sağdan bir soldan destekliyerek aşağıya dögre örmeye başlayalım. Bu örgüyü yaparken sacı çok sıkmayalım, her dört örgü sonunda yaptığımız örgüyü gevşetelim. bu şekilde saç örğümüzü bitirelim. Ve küçük lastikle ucunu sabitleyelim örgünün. Daha sonra örgüyü taç şeklinde sacımıza sabitleyelim, altta kalan saç tutamını da üçlü örgü yapalım ve yine örgüyü bollaştırıp örgüyü bir toka yardımı ile saca sabitleyelim. Sacın diğer yan tarafına da aynı tekniği uygulayalım.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.