KadincaSayfa.Com

Saç Düzleştirme Teknikleri

Saç Düzleştirme Teknikleri

Kıvırcık ya da dalgalı saçları olan kadınların çoğu saç düzleştirmenin yollarını ararlar. Saç düzleştirmek için piyasada birden çok saç düzleştirici makineler, saç düzleştirici kremler, saç düzleştirici köpükler satılmaktadır. Saç düzleştirici makinelerin fiyatlarına baktığınızda genelde 10 dolar ile 30 dolar arasında saç düzleştiriciler görebilirsiniz. Ancak bu tür saç düzleştiriciler ile sadece günlük saç düzleştirmeleri yapabilirsiniz. Banyodan çıktığınızda saçlarınızı kuruttuktan sonra saç düzleştirici makine ile tarar gibi yaparak saçlarınızı düzleştirebilirsiniz ama geçici bir saç düzleşmesi olur. Yani ya 1 günlük düz saçlara ya da ikinci bir yıkamaya kadar düz saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı yıkadığınızda düz saçlarınızın yerini yine dalgalı veya kıvırcık saçlarınız alır.
Şu anda dünyada bir klasik Defrize birde yuko sistem denilen 4 saat zarfında yapılan çok uzun süreli yapılan yuko sistemi:
-Şampuanlama ve bakım
-Düzleştirme
-Sabitleştirme
-Koruyucu bakım
İlk önce şanpaunlarla bakım sağlanıyor, ürün sürülmeden önce koruyucu losyonlar sürülüyor daha sonra ürün sürülüyor. Yaklaşık 7 dakika ile 20 dakika arası bir bekleme süresi oluyor. Daha sonra saçtaki ürün bol su ile durulanıyor. Tekrar bakım kremi uygulanıp ürün tekrar sürülüyor bu kez saç gelişi güzel değilde elimizle zaman zaman çekerek düz kurutmaya özen gösteriyoruz. Daha sonra seramik düzleştirici maşalarla (tost maşa) düzleştirilip düz olduktan sonrada sabitleyici losyon uygulanıp daha sonrada bakım uygulanıyor.

 

sac-duzlestirmekalıcı saç düzleştirme
Bunun yerine benim size tavsiyem sadece bir defa uygulanacak bir yöntemle ortalama 8 ay boyunca saçlarınızı düzleştirmenizdir. Bu yönteme kalıcı saç düzleştirme deniyor. Kuaförünüze yaptıracağınız kalıcı saç düzleştirme sayesinde 8 ay boyunca saçınız her gün düz fön çekilmiş gibi formda oluyor.
Kalıcı saç düzleştirmenin nasıl yapıldığına değinirsek, kesinlikle çok profesyonel bir kuaföre gitmelisiniz. Saç düzleştirme işlemi için uzman bir kuaföre gittiğinizde ortaya çıkacak sonuca sizde şaşıracaksınız.
Kalıcı saç düzleştirme için kuaförünüze gittiğinizde kuaförünüz ilk önce saçlarınızı analizini yapıyor. Saçınızın durumuna göre gerekli olan saç bakımı belirleniyor ve yapılıyor. Akabinde saçlarınıza koruyucu bir saç spreyi sıkıyorlar ve kalın dişli bir tarakla saçlarınızı tarıyorlar. Üzerine saçınızın pul tabakasını açacak olan bir saç bakım ürünü sürüyorlar ve toplayıp bir süre bekletiyorlar.
Akabinde saçlarınız ılık su ile durulanıyor ve havlu ile ıslaklığı alınıp üzerine ısı koruyucu ve düzleştirici bir saç spreyi sıkılıyor.
Ardından saçlarınızı nerdeyse tel tel olacak kadar incelikte parçalara ayırıyorlar ve düzleştirici saç maşası ile saçınızı tarar gibi düzleştirmeye başlıyorlar.
Kalıcı saç düzleştirme işlemi saçınızın çokluğuna ve uzunluğuna öre 1 ila 2 saat arasında değişiyor.
Saçlarınızın tamamına kalıcı saç düzleştirme işlemi yapıldıktan sonra sabitlenmesi için şekil sabitleyici bir süt sürüyorlar.
Sonra da fön makinesi ile tarak sürmeden saçlarınızı kurutuyorlar.
İste bu kadar artık tam 8 ay boyunca düm düz fönlü gibi görünen saçlara sahipsiniz.
Yalnız kalıcı saç düzleştirici uygulamasının başarılı olmasını istiyorsanız, ilk 3 ün kesinlikle saçlarınızı yıkamamanız ve toka takmamanız gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.