KadincaSayfa.Com

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bakımlar

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bakımlar

Saç dökülmesinde günlük elli ila yüz tel arasında olan dökülmeler normal sayılabilmektedir. Eğer dökülme belirtilen sayıdan daha fazla ise bir uzmana danışmak gerekmektedir.

 

Bazı saç dökülme sebeplerini şöyle sıralayabiliriz. Demir eksikliği, dengesiz beslenme, stres ,bazı ilaç kullanımları, troid hastalığı, hormonal dengesizlik, doğum sonrası süreç gibi. Eğer saçlarınızın dökülmesi sizleri rahatsız ediyor ise işte size özel bir bitkisel karışım

sac-dokulmesi-nedir

Malzemeler :

200 gram zeytin yağı

bir tutam ısırgan otu

bir çorba kaşığı limon suyu

iki damla lavanta

Saç-Dökülmesine-İyi-Gelen

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Zeytin yağını bir kavanoza alıyoruz üzerine ısırgan otunu ekliyoruz. Bu karışımı yedi gün güneşte bekletiyoruz. Yedi günün sonunda süzüyoruz. Daha sonra ihtiyacımız olan kadarını bir kaseye alıyoruz, üzerine bir çorba kaşığı limon suyu ve iki damla lavanta ekliyoruz. İyice karıştırdıktan sonra maskemizi saç diplerine uyguluyoruz. İki saat olan bekleme süresini tamamladıktan sonra saçımızı duruluyoruz. Bu uygulamayı hafta bir kez tekrarlıyoruz.

 

mayalı-saç-maskesi

Saç dökülmesini engellemek için hangi bitkileri kullanabiliriz?
Saç dökülmesini önlemek için, kullanmanız gereken bitkiler, bol bol tahıl tüketmelisiniz, içeriğinde çinko bulunan tahıllar, saçınızı güçlendirecek dökülmesini en aza indirecektir.
Ögünlerinize yulaf mutlaka bulundurun, yulafta saçlarınızı güçlendirecektir. Üzüm, fındık, ceviz ara öğünlerinize almaya çalışın, saçlarınızda ki güçlenmeyi zaman içinde göreceksiniz. Ayrıca, elma Prosiyanin içeren bitkiler kullanmaya özen gösterin, antioksidan etki yapan bu madde, saç köklerine zarar veren serbest radikallerinin zarar vermesini önler. Yapılan araştırmalara göre, saç dökülmesini de önlüyormuş. Peki nedir bu bitkiler:
Elma
Kakao
Yeşil çay
Üzüm çekirdeği
Yaban mersin
Kuş burnu
Arpa

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.