KadincaSayfa.Com

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Yaşamımızın bir döneminde hepimiz saç dökülme sorunu yaşarız,  Yapılan araştırmalara, göre 20 yaşın üstündeki her kadının saç dökülme sorunu ile karşı karşıya kalabildiğini ve tıbbi yardım alması gerektiğini gösteriyor. Uzmanlar tarafından bulunan tıbbi küf adında özel bir küfün, hormonol olmayan, saç dökülmelerine iyi bir sonuç verdiği gözlenmiştir.

saç-sağlığı

Keratin saçımızın esas maddesidir, saçımız sadece kökünden beslenir, buda doğru ve dengeli beslenme ile olur. Dışarıdan yapacağınız saç bakımı ürünlerinden fazla bir etki göremezsiniz.

Saçınızı beslemek istiyorsanız, besin veya besin destekleri ile gerekli unsurları alırsınız.

saç-sağlığı.jpg-2

Dengesiz ve yetersiz beslenme sonucu(düşük kalorili diyetler) yanlış planlanmış diyet programları saç dökülmesine neden olabileceğini unutmayalım. Unutmamalıyız ki vitamin eksikliği(mineral ve protein) yalnızca kan dolaşımı ile ulaşabilir.
saç-sağlığı.jpg-3
Eğer saç dökülmeleri, yetersiz beslenmeden kaynaklanmıyorsa, stres, tiroit bezi tembelliği, kansızlık, mevsimsel dökülmeler, hamilelik ve kullandığımız ilaçlar(kanser tedavileri)  olabilir.

saç-sağlığı.jpg-5
Her insanda, saç sayısı, 100 000- 150 000,. Saç telinin aylık uzama miktarı, 1 cm, 24 saatte dökülen saç sayısı 50–100 tanedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.