KadincaSayfa.Com

Sabunlar Hakkında Merak Edilenler…

Sabunlar Hakkında Merak Edilenler…

Katı sabun mu sıvı sabun mu daha sağlıklı?

Katı sabun mu* Sıvı sabun mu? Tamamen içerisinde ki bulunan bileşimlerine dayanarak bunu çözebiliriz. Katı sabunda sodyum hidroksit sıvı sabunda da potasyum hidroksit bulunmaktadır. Bu sağlık açısından tercih edilen katı sabunlar dır. Çünkü sıvı sabunun kullanılım alanlarıyla, katı sabunun kullanım alanları çok farklı. Katı sabun vücutta daha etkili ve kullanım olarak daha yaygındır. Uzman doktorlarında tavsiye ettiği kesinlikle katı sabundur. Sıvı sabun ise ihtiyaça göre bir kolaylık olarak düşünülebilir, ellerde el yıkamamız da sıvı sabun daha kolaydır bu yüzden tercih nedeni sıvı sabunlar dır. Sıvı sabunları ev dışında kullanabilir, katı sabunu ev banyosunda el yıkamanız da (içerisinde bulunan oluşumlardan dolayı üzerinde asla mikrop bakteri bulundurmaz) o yüzden katı sabunları da çok rahat kullanabilirsiniz.
doğal sabunlar mı sıvı sabunmu

Sabunun doğal olduğunu nasıl anlarız?

Doğal sabun daha çabuk köpürür ve diğer sabunlara göre daha çabuk erir. İçerisindeki saf yağlardan dolayı ve içerisinde kimyasal olmamasından dolayı sertleştirici gibi kimyasallar kullanılmadığı için bu sabun diğer sabunlara göre daha çok raaksiyona girer ve daha çabuk erir. Sabunun doğal olup olmadığını anlayacağınız en önemli metot budur. Diğer metotsa dogal sabunu diğer sabunlardan ayıran en büyük özelliklerinden biri olan dokusudur. Bakarak ta anlayabilirsiniz yumuşak kalır, çok fazla sert olmaz çok fazla yumuşak değildir ama çok ta sert olmaz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Meyve aromalı sabunlar ne işe yarar?

Bu tip kokulu sabunları tercih nedenimiz kokularıdır, kaliteli yağları ile birleşen sabunlar meyve asitlerinin yardımı ile nem dengemizi sağladığı için faydaları yadsınamaz. Kokulu sabunun temizleme özelliği çoktur ve sevdiğiniz bir meyve kokusu almakta hoş olacaktır. En çok tercih edilen Meyve aromalı sabunların başında portakal kokulu doğal sabunlar dır. Doğal sabunları kullanarak, bir çok cilt sorununa çözüm bulabilirsiniz. Ellerde olan ekzemalara sıvı sabunların içeriğinde ki katkı maddelerinden dolayı çok zarar vereceği için aktarlarda satılan sadece ekzamalar için hazılanılan doğal sabunlar var o sabunları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama güvendiğiniz bir marka ve aktar olmalı unutmamalısınız, merdiven altı yapılan ürünlere karşı uyanık olmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.