KadincaSayfa.Com

Derya Baykal’dan Örgü Çanta Modelleri (anlatımlı)

Derya Baykal’dan Örgü Çanta Modelleri (anlatımlı)

Çok pratik, şiş işi çanta yapımı:
Yedi numara şişle, kalınca bir yünle yirmi ilmek atalım ve kırk diş haroşa örgü yapalım. Bu şekilde 4 tane parça hazırlayalım. Bu parçaları ister tek renk yapın isterseniz renk renk hatta dilerseniz, bir parçada farklı renkler dahi kullanabilirsiniz. Eğer ben biraz büyük bir çanta yapmak istiyorum diyorsanız, o zaman oyuz ilmek atacaksınız ve atmış diş haroşo öreceksiniz. Eğer kırk ilmek aracaksanız, seksen diş haroşo örmeniz gerekiyor. Bu çanta modelini yazın dilerseniz katiplerle yapabilirsiniz, hasır gibi iplerle yazlık bir çanta yapabilirsiniz. Daha kalın makarna iplerle olabilir, kurdele ile olabilir, hatta poşetle bile yapabilirsiniz bu çantayı. Eve gelen markalı poşetleri onları kesip yapabilirsiniz. Ördüğümüz örgünün bir parçasını aldık düz bir zemine düz bir şekilde koyduk, daha sonra resimde ki gibi parçaları diziyoruz.
anlatımlı-örgü çanta modeli1

Daha sonra, iğnelerle birleştirme işlemini yapalım, daha sonra diğer taraflarını iğneleyelim, resimde olduğu gibi her tarafını iğne ile tutturalım.
anlatımlı-örgü çanta modeli2
Tüm kenarları iğneleyince çantanın şekli meydana çıkacaktır, aşağıda resimde çantanın şeklini göreceksiniz.
anlatımlı-örgü çanta modeli3

Artık tüm kenarlarını elimizde dikme işlemine geçebiliriz, diktikten sonra hazır çanta saplarından kullanarak çantanızı kullanılır hale getirebilirsiniz.
anlatımlı-örgü çanta modeli4

Püsküllü çanta, yapımı

YAPILIŞI:5 numaralı şişe 53 ilmik atılır. 1.dizide(yani sırada)1 : ters 2.dizide düz 12,5 cm olana dek örülür en son dizi ters işlenecek düz bölümde başta 1 ilmik eksiltilir ve böyle davam edilir. öbür sırada ters kısımda başta tekrar 1 ilmik eksiltilir. ve yine böyle devam edilir. 43 ilmik olunca bu biçimde örülür ve bitirilir . Diğer parçasıda bu şekilde yapılır . Hhafif ısıda ütülenir.yanlardan belli etmeden birleştirilir. tığ yardımıyla bir araya ağız bölümü toplanır. öbür renkten 30 cm ipler hazırlanır 1 cm mesafelerde çanya püskülü yapılır. sap kısmınıda her iki ipten tığ ile yapabiliriz boyutunu ayarlayıp üzerine dolgular yapıp tamamlayabiliriz

Püsküllü Örgü Çanta yapımı modeli örneği

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.