KadincaSayfa.Com

Permalı saç modelleri

Permalı saç modelleri

Özellikle 90 lı yıların ortasında çok moda olan permalı saçlar, hacimli görüntüsüyle çok rağbet görmüştü.
Düz saç modellerinden sıkıldıysanız, daha hacimli, daha kabarık, daha kıvırcık saç modeli istiyorsanız, uzman bir kuaföre saçlarınızı perma yaptırabilirsiniz. Saçlarınızı perma yaptırmak isterseniz kesinlikle uzman bir kuaföre saçlarınızı teslim edin. Zira saçlarınızı kıvır kıvır bir görüntüye kavuşmasını sağlayan perma ilaçları dozajı iyi ayarlanmazsa saçlarınızı fazlasıyla yıpratacaktır. Bir aralar perma o kadar modaydı ki, birçok kişi kuaföre gitmek yerine perma ilacını satın alıp evde kendisi perma ilacını saçlarına sürerek, perma bigudileriyle sara ve permalı saçlara kavuşmayı amaçlardı. Ancak sonuç tabii ki kırıklar dolu, sert saç telleri olarak ortaya çıkardı. Bu sebeple aylarca formu bozulmayan, yıpranmayan kıvırcık permalı saçlara sahip olmak istiyorsanız mutlaka uzman bir kuaföre gitmelisiniz.
Uzman kuaför, saçlarınızın uzunluğuna, saç tellerinizin yapısına, azlığına ya da çokluğuna bakarak sizin için en uygun perma modelini belirler. Saçınızın yapısına göre uygun kalınlıkta perma bigudileri ile doğru sarış şeklini kullanarak ortaya harika bir permalı saç modeli çıkaracaktır.
Permalı saç modellerinde fark farklı modeller elde etmek mümkündür. Saçınızın uzunluğu perma saç modeline karar vermekte en büyük etkendir. Örneğin çok kısa saç modellerinde çok ince perma modeli kullanılması daha doğru olur. Zira saç boyu zaten kısa olduğu için dalgaların boyu ne kadar kısa olursa perma görüntüsü o kadar dikkat çekici olacaktır. Kısa saçlarınıza iri dalgaların olduğu bir perma modeli yaptırmak isterseniz, perma hem kısa sürede akacaktır hem de görüntü açısından çok başarılı bir perma modeli olmayacaktır.
Uzun saçlarınız varsa, perma yaptırmak açısından daha şanlısınız demektir. Çünkü uzun saçlara hem ince dalgalı perma hamda kalın dalgalı perma yaptırarak daha başarılı sonuçlar elde etme imkânınız vardır. Şayet saç telleriniz çok ince ve saçlarınız çok az ise saçlarınıza perma yaptırmadan önce katlı kesimler yaptırır ardından perma yaptırırsanız daha hacimli bir saç modeline kavuşmuş olursunuz.

 
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.