KadincaSayfa.Com

Çok Şık Örgü Mutfak Aksesuarları

Çok Şık Örgü Mutfak Aksesuarları

Mutfağın, gerekli aksesuarlarından biridir tutacaklar.  Mutfak takımı içindedir aslında. Daha çok, sıcak tencere ve fırından tepsi alırken işimize yararlar. Birde görsellik yönü vardır, o yüzden şık olmalı ve farklı. Sizler için, farklı ve şık modeller derledim. Umarız ki  galerimizde verdiğimiz modeller sizlere fikirler vererek çok güzel tutacak modelleri  yapmanızı sağlar. Kolay gelsin, iyi günlerde kullanın.Çok rahatlıkla yapabileceğiniz, bir tutacak modeli verdik. Papatya tutacak modeli:

Papatya tutacak modeli

beyaz ve sarı ip

tığ

7 tane zincir çekelim, çektiğimiz zinciri yuvarlak kapatalım, kapattıktan sonra 1 tane zincir çekip 14 tane sık iğne yapalım. Yuvarlak bir şekil verelim, daha sonra 1 kat yukarı çıkacağız 4 zincir çekip üzerine ip alıp 7 kere aynı yere dolgu yapıyoruz. Dolgu yaparken dikkat etmemiz gereken bir yere 7 kez batmanız ancak hepsini bir kerede kapatmamız gerekiyor, Bu papatyanın yapraklarını vermek için yaptığımız bir model.  Bir kerede çektikten sonra, örümcek modeli koyacağız  ve tekrar yanında ki yuvaya tığ ile batalım. 4 zincir çekelim tığın üzerine ip alalım tam yanında ki yuvaya yine 7 kez batalım ve bir kerede keselim. Tekrar araya örümcek modeli örelim hemen yayınındaki yuvaya batalım. Bu şekilde 7 tane top yaparak papatya şekli verelim. Papatyamızın tomrugu için 3 zincir çekelim, yine papatya yapraklarını oluşturmak için kullandığımız tekniği burada da yapalım. 1 tane yaptıktan sonra ipi keselim. Hazırladığımız tomurcuğu papatyamızxın tam ortasına monte edelim, ipi sağlamayarak keselim.

Papatya yaprağı için

Yeşil ip

tığ

Yaprağı yapmak için 15 tane zincir çekelim, 7 tane sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim, yanındaki göze batalım sıra sonuna kadar sık iğne yapalım. Sıra sonunda 4 zincir çekelim dönüş yapalım yuvaya batalım, burada dikkat etmeniz gereken ön taraftaki göze değil arka taraftaki göze batmak. Sık iğneye devam ederek örelim, zincir çektiğimiz yere gelince zincirin içine 5 tane sık iğne doldurarak örelim. 5 tane sık iğne yaptıktan sonra yine aynı şekilde ön taraftan göz alarak sık iğne yapmaya devam edelim. Sıra sonuna gelince tekrar 4 zincir çekip dönüş yapalım batalım aynı şkilde devam edelim sık iğne örmeye. 5 dolgu yaptığımız yere gelince oraya 3 zincir çekelim kutucuk yapıp sık iğne örmeye devam edelim. Aralarda çektiğimiz zincir yaprağın büyümesini sağlıyor. Bu şekilde 6 sıra olana kadar devam ediyoruz. 6 sıra olduktan sonra yaprağımızı bitiriyoruz.

papatya cutacak modeli anlatımlı

 

 

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.