KadincaSayfa.Com

Mutfak Aydınlatmalarında ki Püf Noktalar

Mutfak Aydınlatmalarında ki Püf Noktalar

Mutfaklar da mutlaka genel aydınlatması olmalı, hatta mutfağın büyüklüğüne göre de değişmektedir. Bir tane iki tane belki yemek grubu varsa onun üzerine aydınlatma, genel mutfağın bulunduğu bölgede aydınlatma olabiliyor. Bunun dışında tezgah üzeri aydınlatılma çok önemli, çünkü tezgah üzerinde çalışıldığı zaman insanlar iyi bir aydınlatma olması gerekiyor. Mutfağın ortasında genel aydınlatma bu çalışma tezgahına yeterli olmaya biliyor. Tezgah üzeri üst dolapların altına gizlediğimiz ışık aydınlatmalarla bu ihtiyacını çözümleyebilirsiniz.
Tabi ki de mutfaklar evlerin en çok zaman geçirilen bir bölümüdür. Bu yüzden iç açıcı olmasını istersiniz mutfakların. Bu yüzden bu bölüme katacağınız faklı etkinlikler sayesinde burada geçirdiğiniz zaman boyunca keyf almanıza yardımcı olacaktır. Durmadan bir şeyler ile uğraştığınız bu bölüm çok fazla enerji harcadığınız bir yerdir. Bu durumlarda mutfaklarınız da genel bir aydınlatma oldukça önemlidir. Unutulmaması geren en önemli detay tabi ki de mutfak tezgahıdır. Mutfakta yapılan bir çok işin ana merkezi konumundadır. Bu sebepten dolayı genel aydınlatmanın yanı sıra tezgah üstü aydınlatma oldukça önemlidir.
Örneğin tezgah üstü dolaplarına monte edilmiş aydınlatmalar bu bölümde çok fazla fayda sağlayacaktır. Dolapları da ayrı olarak ele alıp düşünmek gerekecektir. İşimizi yaparken ihtiyaç duyacağımız mutfak gereçlerini görmemizi engelleyen kör noktaları ortadan kaldıracak bir genel aydınlatma bu açıdan da çok önemlidir. Dolaplar için diğer çözüm, daha pahalı olabilse de, her dolabın kendi içinde ayrı bir aydınlatmaya sahip olmasıdır.
Mutfakların buharlı bir ortam olduğunu düşünürsek bu yüzden bu ortam kullanılan aydınlatma ürünlerinin su buharına yani suya dayanıklı olmasını önemle dikkat etmemiz gerecektir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.