KadincaSayfa.Com

Muhteşem yeraltı evleri

Muhteşem yeraltı evleri

Son yılların trendi dogaya kaçmak ve doğa ile içi içe yaşamak. Sanırım bu istek şehir hayatının kaosundan sıkılan insanları bu isteğe doğru yönlendiriyor. Bugün sizi yeraltı evlerine konuk edeceğiz, ilk bakışta biraz sıkıcı gibi görünse de oldukça keyifli mekanlar olarak tasarlanmış. Dilerseniz bu farklı ve güzel evlere bir göz atalım hep beraber.

Bu ev İngiltere’de, Ünlü futbol takımı Manchester United’ın eski kaptanı Garry Neville’in kasabanın planlama komitesine büyük uğraşlar sonucu onaylattığı çevre dostu bir proje. Bu harika proje, çiçek yaprakları şeklinde, 8 bin metrekarelik bir alana yayılan projede 4 yatak odası alt katlara gün ışığı sağlamak amacıyla taç yaprağı çiçeği şeklinde tasarlanmış.

yeraltı

Galler’de bulunan bu eve halk tarafından, Teletubby evi ismini vermişler. Galler başyapıtı olarak adlandırmışlar, Prefabrik olarak inşa edilen bu ev küçük olsa da, sağladığı manzara ile göz dolduruyor.
yeraltı-

Bu ev Polonya’da, gizli olarak durması en dikkat çekici yönü. Çünkü çatı kısmı tamamen çimenlerle kaplı bu evin. Eve aşağıya inen merdivenlerle girilebiliyor, türünün en güzel örneği denilebilecek tasarımda Silezya bölgesinde yer alan bu gizli ev.
yeraltı-1

Bu Hobbit evi İsviçre’nin Vals kentinde, bu ev aynı zamanda termel banyoları ve muhteşem manzarası ile ünlü. Tasarımı, Christian Müllet Mimarlık ait.

yeraltı-2

Bu evlerde İsviçre’den, Lattenstrase evleri olarak isimlendirilen bu yeraltı evleri totalde dokuz evden oluşuyor. Site şeklinde yapılmış bu evlerde her türlü konfor düşünülmüş.
yeraltı-4

Festus Missouri’de 15 bin metrekarelik bir alan yayılan bu mağara ev modern ve enerji tasarruflu. Bir kum taşı mağarasının içine tasarlanılan mağara ev çok özel bir ev, eBay’de satışa çıktığı zaman baya bir sükse yapmıştı.
yeraltı-3

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.