KadincaSayfa.Com

Modern Duvar Kâğıdı Modelleri

Modern Duvar Kâğıdı Modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri.Artık yeni trend, renkli duvar kağıtları. Ev dekorasyonunda, özellikle son birkaç yıldır duvar kağıtlarına büyük ilgi var. Bol çeşitliliğin yanında muhteşem dizaynlar ile evlerinizde farklı bir atmosfer yaratan duvar kağıtları seçerken dikkat etmeniz gereken puf noktalar vardır. Fakat her ne kadar dikkat etseniz edin, en pahalı ürünleri bile alsanız, duvarı döşeyen ustanız iyi olmazsa güzel bir sonuç almanız mümkün değil. Önemli bir ayrıntı da seçtiğiniz duvar kâğıdının dekorasyon tarzınızla uyum içinde olmasıdır.

Duvar kağıdı yapıştırmadan önce nasıl hazırlık yapılır?

Duvar kağıdı yapıştırmadan önce biraz ön hazırlıklarına göz atalım, duvar kağıdı yapıştırıcıları 2 çeşittir, toz ve sıvı tutkaldır. Tutkalı hazırladıktan sonra duvar kağıdının cinsine göre ya duvara sürülür tutkal ya da kağıdın arka kısmına sürülür. Eğer kağıdımız kumaş veya elyaf tabanlı, kadife ise tutkalı duvara uygulamanız daha uygun olur. Eğer hasır duvar kağıdı kaplayacaksak: Kumaş duvar kağıdının dışında yoğun olarak kullandığımız duvar kağıdı da hasır ve doğal duvar kaplamalırıdır. Bunlar diğer duvar kağıtlarına göre daha farklıdır, üretimi doğal liflerden oluştuğu için bütün duvar kağıtlarında renkler ve desenler birbirini tutmayabilir. Duvar kağıdı uygulamasında olduğu gibi kağıdın arkasına toz tutkal sürülür ve aynı şekilde zemine uygulanır. Hasır duvar kağıtlarının uygulanmasına gün ışığı fazla alan yerlerden cam kenarlarından ya da kapı kenarından başlamakta fayda vardır. Yine aynı şekilde tavandan başlayarak aşağıya kadar çekilir tutkal uygulandıktan sonra beklenir kuruduktan sonra diğer duvar kağıdı yapıştırılır. Desenli duvar kağıdı kaplarken nelere dikkat etmeliyiz? Desenli duvar kağıdı kaplamaları, normal düz duvar kağıtlarına göre biraz daha zordur. Biraz daha dikkat edilmesi gereken husustur, öncelikle satın almış olduğumuz duvar kağıdı rulosunun üzerinde ki sembol ve rakamlara dikkat etmemiz gerekmektedir üzerinde yazan desenleri ile ilgili bir ibare yer alır bunlara dikkat edilerek duvar kağıdı kesim işlemi gerçekleşir gerçekleştikten sonra da bir boy duvar kağıdı yapılır. Daha sonra gelecek olan kağıt bununla aynı desende aynı şekilde tekrar eden kağıt olması gerekmektedir. Buna dikkat edildikten sonra genel olarak desen tekrarı düz kağıtlarda sıfır, desenli kağıtlarda belli ölçülerde ters yada atlatma şeklinde uygulamalar gerçekleşir.
Dilerseniz sizin için seçtiğim, mekanınız da farklı formlar oluşturabilecek modern duvarlar kağıtlarını birlikte inceleyelim.

Alt Kategoriler: ,

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.