KadincaSayfa.Com

Mısır Örgüsü Saç Nasıl Yapılır?

Mısır Örgüsü Saç Nasıl Yapılır?

Mısır Örgüsü Saç Nasıl Yapılır?

Merhaba kadincasayfa.com takipçileri bugün sizlere Mısır Örgüsü Saç Nasıl Yapılır? Konusuna değineceğiz. Mısır örğü bildiğiniz üzere saç ikiye ayrılır öncelikle. Normal alışılmış bir örgü modeli değildir Mısır Örgüsü Saç Modeli. Her iki yandan bir tutam alıp onları ortada birleştiriyoruz.
Önce sacı atkuyruğu şeklinde topluyoruz, daha sonra topladığımız saçı tam ortasından ayırıyoruz.
mısır örğü nasıl yapılır
Ayırdıktan sonra, saçımızın sağ tarafından bir tutam saç alıyoruz, daha sonra sol tarafından bir tutam saç alıyoruz ve mısır örgüye başlıyoruz.
mısır örğü nasıl yapılır.JPG 2
Saç tutamlarını sağ veya soldan başlamanız tamamen size kalmış bir şey, yanlardan bir tutam saç alıp ortada birleştiriyoruz. Bu şekilde alt kısma kadar devam ediyoruz.
mısır örğü nasıl yapılır.JPG 3
Çok sıkı olarak örülmeyen bir örgü türü Mısır Örgüsü Saç Modeli. Tabii isterseniz çok sıkı bir şekilde de örülebilir ancak bu kez örgümüzün çapı daha çok daralacaktır. Mısır Örgüsü Saç Modelini nasıl yapmak istiyorsanız geliştirmek istiyorsanız yapıp sonra sprey ile sabitleyerek eğer dar ve sıkı bir örgü istiyorsanız o zaman çok daha sıkarak ve daha fazla sprey kullanarak sacı örebiliriz bu şekilde. Mısır Örgüsü Saç Modeli çok rahatlıkla yapabileceğiniz bir model. Yazımızı okuduktan sonra, bir arkadaşınıza uygulayabilirsiniz hemen. Saç örgüsü bitirdikten sonra sacın ucunu bir lastik yardımı ile bağlayalım, daha sonra sprey yardımı ile tüylenen yerlerin bastırılması sağlanır.
mısır örğü nasıl yapılır.JPG 4
Böylece daha net, daha pürüzsüz bir saç örğü modeline kavuşursunuz. Yazımızda nasıl mısır örğü yapıldığını anlattık. Yapmamız gerekenler çok basit sadece saçı önce at kuyruğu yapıyoruz, daha sonra eşit iki parçaya ayırıyoruz at kuyruğu yaptığımız sacı. Daha sonra her iki taradından eşit tutamlar alarak sacı isterseniz gevşek isterseniz sık bir şekilde örmeye başlıyoruz. Yanlardan parçalar alarak örüp en son olarak ta ucunu bir lastik yardımı ile sabitliyoruz. Mısır Örgüsü Modeli genelde uzun saçlarda uygulanır, kısa saçlarda uygulamak iyi bir sonuç vermeyebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.