KadincaSayfa.Com

Misafirleriniz Banyonuzdaki Bu Nefis Kokunun Kaynağını Mutlaka Soracak

Misafirleriniz Banyonuzdaki Bu Nefis Kokunun Kaynağını Mutlaka Soracak

Misafirleriniz Banyonuzdaki Bu Nefis Kokunun Kaynağını Mutlaka Soracak. Eviniz mis gibi kokocak. Ruhunuz açılacak.

Evi temiz tutmak, günlük işlerin başında gelen görevlerden birisidir. Ancak temiz ve derli toplu tutmak düşünüldüğü kadar da kolay bir iş değildir. Evinizi derli toplu tutmak için onu her gün temizlemeniz gerekir ki, günümüzün temposunda bunu gerçekleştirmek neredeyse imkansızdır. Bu temizliğe kimsenin temizlemek istemediği alan olan banyo da dahildir. Fakat eğer evinizi temiz tutmak istiyorsanız da, banyonuzu temiz tutmak önceliğiniz olmalıdır.

Piyasada harika sonuçları vaat eden birçok ürün bulunmaktadır. Lakin her ne kadar etkili olsalar bile, bu ürünler sağlığımız için çok zararlıdır. Bu yüzden banyomuzu ve evimizi sağlığımızı tehlikeye atmayacak doğal solüsyonlar ile temizlememiz önemlidir.
Bugün sizlerle doğal malzemeler ile hazırlanan çok güçlü bir temizleyici solüsyonu paylaşacağız. Bu karışım banyonuzu lekelerden arındıracak ve harika bir koku sağlayacaktır. İşte, bilmeniz gerekenler:

Malzemeler
160 gram karbonat
60 ml limon suyu
Yarım yemek kaşığı elma sirkesi
%3’lük hidrojen peroksit
Sevdiğiniz uçucu yağlardan 15-20 damla

Nasıl Hazırlanır?
Karbonatı bir kabın içine koyun ve içine limon suyunu ekledikten sonra oluşacak reaksiyonun tamamlanmasını bekleyin.
Şimdi hidrojen peroksit ile elma sirkesini bir başta kapta karıştırın ve sonra uçucu yağı da ekledikten sonra her şeyi birbirine karıştırın.
Daha sonra elde ettiğiniz karışımı bir kaşık yardımıyla alın ve küçük toplar yaptıktan sonra, bir pişirme kağıdının üzerinde kurutun. Kullanılmadan önce en az 4 saat boyunca kurutulması gerekmektedir ancak tüm gece dışarıda bırakarak kurutursanız, çok daha iyi olacaktır.
Daha sonra minik topları bir kavanoza alıp, ağzını iyice kapatın ve banyonuzun ferahlatılmaya ihtiyacı olduğu zamanlarda kavanozdan alacağınız bir topu klozete atınız.

Bu benzersiz toplar banyonuza hoş bir koku verecektir ve aynı zamanda banyonuzun temiz ve dezenfekte olmasını sağlayacaktır. Bunları hazırlamak çok kolay ve çok düşük maliyetlidir ve temiz bir banyo için olası en iyi çözümdür. Çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız için zararlı değildir çünkü içlerinde kimyasal bulunmuyor. Bu topları kullanmak da oldukça kolay. Klozetinizin içine atmanız veya içi su dolu sprey şişesinin içine bir tane top attıktan sonra suyu ilgili yerlere püskürtmeniz yeterli olacaktır.
Top şekline ek olarak, elinizdeki kalıplar sayesinde karışıma dilediğiniz şekli de verebilmeniz mümkündür. Ancak kullanacağınız kalıbı daha sonra yemek pişirmek için kullanmadığınızdan emin olun. Gördüğünüz gibi, banyonuzu temiz ve ferah tutmak düşündüğünüzden daha kolay. Bu topları bir deneyin ve sonuçlar karşısında şaşkına dönün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.