KadincaSayfa.Com

Maşa ile nasıl saç modelleri yapılır?

Maşa ile nasıl saç modelleri yapılır?

Saçlarınıza maşa ile harika modeller vererek çok şık bir saç modeli elde edebilirsiniz. Saçlarınıza maşa yapacağınız zaman saçınızın mutlaka kuru olmasına özen gösterin. Bunun yanında saçlarınıza koruyucu ürünler sürmeli ve ondan sonra maşa yapmalısınız. Maşa satın alırken, ısı ayarlı maşalardan satın alamaya çalısın çünkü saçınızı maşa ile sararken saçlarınızı yakma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Saçlarınızı maşa ile sararken alttan yani ensenizin olduğu saç bölgesinden yukarıya doğru sarın böylece maşa yapılmış saçlarınız dağılmamış ve muntazam görünümlü olur. Bunun yanında saçlarınızın hangi boyutta kıvırcık yada hangi boyutta dalgalı olmasını istiyorsanız ona bastan kara verin çünkü ona göre saç kalınlığı ve ona göre saç maşası kalınlığı seçmeniz gerekir. Örneğin iri dalgalı bir saç modeli istiyorsanız saç maşasına saracağınız saçı kalın almalısınız. İnce dalgalı, hatta kıvırcık saç modeli istiyorsanız saçınızı çok ince tutamlar alarak saç maşasına sarmalısınız. Ayrıca saç boyunuzda saçınıza maşa attığınızda almak istediğiniz sonuç için çok önemlidir. Örneğin saçlarınız çok uzun ise mutlaka ama mutlaka saçınıza maşa atmadan önce sertleştirici bir ürün sürün. Çünkü uzun saç modelleri ağırlığından dolayı daha çabuk akar ve bozulur. Bu sebeple saça maşa atmadan önce de attıktan sonrada mutlaka saçı sertleştirecek sprey tarzı ürünler kullanmalısınız. Aynı zamanda saçınıza maşa öncesi köpük ürünler sürmenizde saç modeli kalıcılığı için son derece faydalı olacaktır.
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Sizler için yapımı kolay ve farklı birbirinden şık maşalı saç modellerini itina ile seçerek bir araya getirdim. Gerek özel günlerde gerekse günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz ve her ortamda dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz maşalı saç modellerine bayılacaksınız. Özellikle hem doğal hemde şık bir görünüm sağlayan maşalı saçları davetlerde şık bir abiye modeli ile tercih edebilirsiniz hanımlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.