KadincaSayfa.Com

Manikür ve Pedikür Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Manikür ve Pedikür Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

El ve ayaklar, kadın veya erkek herkes için gerek dış ortamla ilişki kurmasında, gerek kendi zaruri ihtiyaçlarını gidermesinde son derece etkili olan en önemli iki organdan biridir. Bunun yanında estetik açıdan hoş görünmek için yapılan el ve ayak bakımı da hem hijyen açısından hem de görünüş açısından son derece önemlidir.
El ve ayak bakımı için bilinen en eski ve en çok kullanılan bakım yöntemi manikür ve pedikürdür. El ve ayaklarınızın bakımı için gerekli olan manikür ve pedikürü kendiniz yapabileceğiniz gibi bir güzellik merkezine giderek de yaptırabilirsiniz.

hijyen kurallları
Manikür ve pedikürü kendiniz yapmak isterseniz ihtiyacınız olan iki şey var. Birincisi manikür ve pedikür yapabilmek için gerekli malzemeler, ikincisi manikür ve pedikür yapmayı becerebilmek. Zira manikür ve pedikür yapmak tamamen bilgi ve el pratikliği, beceri isteyen uygulamalardır. Şayet kendinize ait bir manikür ve pedikür setiniz yoksa veya manikür, pedikür setiniz olmasına rağmen yapamıyorsanız, kesinlikle güvenilir bir güzellik merkezine gitmeniz gerekir. Buradaki güvenilir güzellik merkezinden kasıt, hem manikür- pedikür uygulamalarını en düzgün şekilde yapabilen kişiler tarafından yapılması hem de kullanılan manikür-pedikür malzemelerinin temizliğinden, sağlıklı olduğundan emin olmanız ile alakalıdır.

pedikürde dikkat etmeniz gerekenler

Zira pek çok yerde hijyen kurallarına dikkat edilmeden manikür ve pedikür yapılabilmektedir. Buda birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Örneğin diş fırçası nasıl kişiye özel olması gerekiyorsa, manikür ve pedikür malzemelerinin de kişiye özel olması gerekir. Zira tırnaklardan kişiden kişiye geçebilecek hastalıklar mevcuttur. Bu sebeple kesinlikle ya kendinize ait manikür-pedikür setinizi güzellik merkezine giderken yanınızda götürün ya da güzellik merkezindeki tek kullanımlık manikür-pedikür setlerinden kullanılmasını söyleyin. Bunun yanında manikür-pedikür yapacak kişinin bu işte uzman olmasına dikkat edin. Ayrıca gittiğiniz güzellik merkezinin genel hijyen kurallarına önem verdiğinden emin olun.

pedigür ve manikür

 

Zira sağlıksız bir merkezde, sağlıksız manikür-pedikür malzemeleri kullanılarak yapılması halinde çeşitli mantar hastalıkları, hepatit B gibi hastalıklar bulaşabilir. Örneğin bir kişinin elinden ya da ayağından bir kesiden manikür-pedikür aletlerine bulaşabilecek bir hastalık, ikinci bir kişiye kullanılırsa ve o kişide de en ufak bir kesi varsa o hastalık anında o kişiye ulaşır. Bu sebeple kesinlikle en güvenilir güzellik merkezine gitseniz bile kendinize ait manikür-pedikür seti ile gitmenizi öneririz.

ayak bakımında pedikür

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.