KadincaSayfa.Com

İstenmeyen tüylere doğal yöntemler

İstenmeyen tüylere doğal yöntemler

İstenmeyen tüylerden hepimiz kurtulmak isteriz, tabii bu doğal olursa çok daha iyi olur. Çünkü vücudumuzun belirli bölgelerinde veya büyük bir kısmını kaplayan rahatsız edici görünüştedirler. Bu istenmeyen tüyleri, çok fazla uğraşmadan doğal yöntemlerle bu kıl ve tüylerden kurtulabiliriz.

İstenmeyen tüylere Bitkisel Çözümler

Limon kürü:

Malzemeler:
1 tane limon
2 çay kaşığı, tuz
Hazırlanışı ve uygulanışı
1 limonu limonlukta sıkarak suyunu çıkaralım, içine 2 kaşık tuzu ilave edelim ve karıştıralım. Normal ağda sonrası, bir pamuk yardımı ile kıl çıkan yerlere hazırladığımız karışımı sürelim. Bu işlemi üç ağda işleminden sonra uygulayalım, böylece serine inen limon suyu kıl köklerini zayıflatacaktır.
Sarımsak kürü:
Malzemeler
Sarımsak
Soğan
Hazırlanışı ve uygulanışı
Soğanı rendenin en ince tarafı ile rende yapalım, suyunu bir kaba alalım, ayrı bir kapa 1 tane sarımsağı rende yapalım, rendelediğimiz sarımsağı üzerine biraz su ilave edip karıştıralım. Soğan suyunun üzerine ilave edelim, yine ağda sonrası kıl çıkan bölgeye sürelim. Ve yaklaşık 1 saat bekletelim, her ağda sonrası yapılabilir, istenilen sonuç elde edilene kadar.

kıl ve tüylerden kurtulun

İstenmeyen tüylerle baş edebilmenin birçok yöntemi var. Ağda, sir ağda, jilet, cımbız, ip, epilatör ve en güzel sonuca veren, en kalıcı yolu sunan lazer epilasyon.
Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılabilecek en akıllıca yöntem. Zira hiç acı hissetmeden, birkaç seans da sonsuza kadar tüylerinizden kurtulabiliyorsunuz. Ancak lazer epilasyon birçok kadın için hem pahalı bir yöntem hem de seans sayısına sadık kalınamayan bir yöntem. Bu sebeple istenmeyen tüylerde kurtulmak için bitkisel yöntemler arıyorsanız birde limon suyunun etkisini denemenizi tavsiye ederim.

Tüylerinizi kökten alabilen bir epilasyon yöntemi ile almanız gerekiyor. Mümkünse ağda ile almanızı tavsiye ederim. Ardından bir fincanın içine 1 limonun suyunu sıkıyorsunuz ve içine 2 tatlı kaşığı tuz ekleyip karıştırıyorsunuz. Ağda, cımbız, epilatör, epilasyon cihazı ile aldığınız tüylerinizin olduğu bölgeye bu limonlu, tuzlu suyu sürüyorsunuz ve durulamadan bırakıyorsunuz. Sürerken masaj yapmanız daha faydalı olacaktır. Biraz yanma hissi oluşabiliyor ancak normal bir durum aslında. Bu uygulamayı tüylerinizi aldıktan sonraki ilk 3 gün kesinlikle yapmalısınız. Böylece zamanla gelecek olan tüylerinizin sayısı hem daha az hamda daha ince olmaktadır.
Oldukça ekonomik ve uygulaması kolay bu yöntemle, hem tüylerinizin sayısını azaltmış hem tüyleri inceltmiş, hem tüylerin rengini açmış oluyorsunuz.

Yorumlar
  1. Lazer Epilasyon Uzmanı dedi ki:

    Lazer epilasyon ile ilgili araştırma yaparken sitenize ulaştım ve merak ettiğim bir çok sorunun cevabını buldum teşekkür ederim.

  2. seda dedi ki:

    arkadaşlar bu limon suyunu deneyen var mı? özellikle yüz bölgemde istenmeyen tüylerim var. ağda yada cımbız ile alsam ve bu limon suyunu denesem fatda görürmüyüm acaba? lütfen deneyenler bilgi versin.