KadincaSayfa.Com

Laminat Parke Modelleri

Laminat Parke Modelleri

Bugün, döşeme popüler seçimlerden biri olan laminat tasarımlarının ev dekorasyonuna etkisini sizlerle paylaşıyoruz. Laminat parke seçiminde en büyük avantajınız çok renk seçeneğinin mevcut olmasıdır. İlk Çıktığı zamanlarda oldukça pahalı bir seçim olan bu parke modelleri, günümüzde eskisine nazaran daha çok tercih edildiği bir gerçek. Özellikle laminat parkeler ofis dekorasyonunda oldukça fazla tercih edilse de ev dekorasyonunda görsellik açısından mekana verdiği modern çizgi tartışılmaz.

Laminat parke seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Laminatte tabar denilen bir birim vardır, Laminata sorulan tabar aslında devir olarak sınıflandırılır, laminat 3 çeşide ayrılır 31 devir, 32 devir, 33 devir diye. bunlar sınıflara ayrılır. 31. sınıf, 32. sınıf, 33. sınıf diye. Laminat parke alırken bunu sorabilirsiniz, kaç tabar diye, eğer trafiğin çok yoğun olduğu bir ofis içi için alıyorsanız veya bir mağaza ise burası taberlar burada fark ediyor. Eğer ev içi için alınacaksa 32. sınıf bir malzeme almanıza gerek yoktur. Ama ofis içi ve mağaza gibi yerlerde bu taberler önemli olabiliyor, bu yüzden 32. sınıf almalısınız, dayanıklığı siz bir kaç sene idare edecektir. Laminatta çok fazla yerli üretim olmakla birlikte, ithal malzemelerde var Çin’den uzak doğudan merdiven altı malzemeler dediğimiz bu malzemelerde var. Burada aslında görsel olarak anlıyabileceğiniz bir şey değil, sadece satın aldığınız kişiye güvenmeniz gerekmektedir.

Laminat parkede, hangi renk ve desenler mevcut?

Laminat parkede, renk ve desen seçenekleri laminedeki gibi veya masifteki gibi oldukça fazla. Olak dediğimiz oldukça geniş ve uzun efekti veren parçalar vardır, birde 2 veya 3 sıra daha parçalı görünen tek bir plaka olan parçalar vardır. Tek parçayı birden fazla parça olarak görürsünüz. Plak görüntü daha geniş daha uzun ve alanı ferah gösterir. Renk seçenekleri ise egzotik seri ve normal kullanılan yerli ağaç serisinin hemen hemen hepsi, Laminatte envai çeşitlilikler var. Meşe, kayın, sapellı, akçaağaç, doussıe, merbau gibi çeşitler mevcur. Karanlık bir alana koyu bir renk seçmemelisiniz, temizlik sorunu çektiğiniz aşırı tozlu alanlara, akçaağaç gibi çok kolay kirlenen malzemeyi seçmemelisiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Alt Kategoriler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica