KadincaSayfa.Com

Küçük Salonlar İçin Dekor Fikirleri

Küçük Salonlar İçin Dekor Fikirleri

Öncelikle küçük salonların, nasıl dekora edilmesi konusu hakkında bir kaç tane ip ucu vereceğiz sizlere. Küçük salonlar olabildiğince ferah görünecek halde dekore edilmelidir. Alacağımız mobilyalar salonda sırıtmayacak bir boyutta olmalı. Alacağımız koltukları 3 metrelik koltuklar değil de 2,40 koltuklar gibi alabilirsiniz. Renklerin önemi çoktur, acık renkler kullanmanızı öneririz. Bunun dışında mesela sekiz kişilik bir masa yerine altı kişilik bir masa kullanabilirsiniz. En uygun olanı açılıp kapanan masalar olacaktır esasında.

Günümüzde plansız bir şekilde artan nüfus olayı yüzünden aile tanımlaması 3 yada 2 kişi olarak düşünülmektedir. Bu nedenle de inşaat sektöründe de küçük apartmanlar yada daireler yapılmakta. Bu sebebi de insanların bu yüzden dolayı küçük daireleri tercih etmekteler. Bu nedenlerden dolayı stüdyo yada 2 odalı dairelerin çoğalacağı görünüyor. Eskilerden gördüğümüz oturma odası eşyaları yerine daha az yer kaplayan ve pratik eşyalar yer almaktadır

Bu eşyaları mekanın küçüklüğüne göre akıllıca kullanarak oda küçük görünümünden ve işlevi kocaman bir salon gibi göstermek oldukça mümkündür. Bunun sırrı, doğru renk kullanımı ve fonksiyonel mobilya seçiminde. Öncelikle mobilyalarınızı küçük ölçekli olanlardan seçin. Bu odalar için, köşe takımları, kolçaksız kanepeler ideal.
Bu tarz mobilyalarda açık tonları kullanmanızı öneririm. Bunun nedeni ise ışığı oldukça fazla yansıtıp ortamı daha aydınlık ve büyük algılanmasını sağlar. Lake kaplamalar da bu odaların döşenmesi sırasında aklınızdan çıkarmamanız gereken yöntemdir. Aynı şekilde ayna kullanımını da düşünebilirsiniz. Bu odayı büyütmese de, algısını genişletecektir.

Demonte ve pratik mobilyaları birkaç şekilde kullanabileceğiniz mobilyaları tercih edin. Örneğin sert puflar seçin ki sehpa da olabilsinler. Dostlarla akşam yemeği için ekstra bir yemek masası koyacak yeriniz yoksa orta sehpanızı birkaç minder ve mum ışığıyla zevkli bir yemek masasına dönüştürmeniz de mümkün.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.