KadincaSayfa.Com

Kot Pantolondan Çanta Modelleri Yapımı

Kot Pantolondan Çanta Modelleri Yapımı

Eskiyen kot pantolonlarınız mı var? Atmayın, kendinizi çok şık bir çanta yapın. Hem özgün hem de sadece sizde olacak bir model. Sadece size özel…

Yapmanız gereken sadece eskiyen bir kot pantolona sahip olmanız. Pantolonun altını kesip diktikten sonra üstüne de bir fermuar yapmanız yeterli olacaktır. Gerisi sizin zevkinize kalmış, ister boncuklarla süsleyin isterseniz sade bırakın. Şimdiden hayırlı olsun yeni çantalarınız.

Eskiyen kot pantolonlarınızı değerlendirin. Pantolondan kumaş çanta yapımı için öncelikle 4 eşit parça ayarlayalım. Çantanın dik durması için, döşemelik kumaş kullanacağız ayrıca bunun içinde eskiyen çiçekli perdelerinizi veya masa örtünüzü kullanabilirsiniz.İsterseniz çiçekli kısmı içe gelecek şekilde isterseniz kot kumaşın içe gelecek şekilde ayarlayarak. Döşemelik olan kumaşa, kot pantolondan çıkardığımız cepleri gizli dikişle elimizde dikelim.İsterseniz kot kumaşın üzerine şeffaf cep dikebilirsiniz. Şeffaf cep kenarına incilerle süs yapabilirsiniz.

kot pantolondan çanta yapmak

Cep yerini ayarladıktan sonra, dikiş makinesinde çanta kulpunu hazırlayalım. çantanın kenarlarına dikelim. Çanta kenarlarına çantanın ön ve arka kısmına evde bulunan hazır dantel veya havlu kenarı için hazırladığınız ördüğünüz danteli dikerek güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

kot çanta için dikim aşamaları

İç cepli hazırladığınız bu çanta modeli, çok işinize yarayacak. Küçük bir çanta gibi görünse de çok işlevsel bir çanta oluyor.

kot çantanın bitmiş hali

Eskiyen havlularınızın ucundaki el örgüsü olan dantel kullanırsanız daha özgün duruyor, şeffaf cep modern bir hava veriyor. Ben örgü çanta modellerimde de kullanıyorum. Çok güzel duruyor, bu modeli örgü olarak ta yapabilirsiniz. Kullandığımız döşemelik kumaş yerine örgü ile hazırladığınız parçaları dikebilirsiniz. Kullanacağınız ip kalın olmalı, örgü sık iğne olmalı ki dok bir görüntü olsun.

Kot kumaş çantanın iç kısmı

 

Yapımı çok kolay olan bu çantayı, en kısa zamanda hazırlayın ve tatile çıkarken rahatlıkla kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle sahil kenarları için ideal olabilecek bu çantanın en iyi özelliği kirlendiği zaman rahatlıkla yıkanıyor olması. Bu yüzden kullandığınız kumaşın boya vermeyen bir kumaş cinsi olmasına özen gösterelim. İyi günlerde kullanmanız dileği ile.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.