KadincaSayfa.Com

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık saç bakımı, zordur fakat canlı ve dolgun buklelere sahip olmak o kadarda zor değildir. Buklelerinizin herkesi, imrendirecek duruma getirmek ister misiniz? Öncelikle, sağlıklı olmalıdır bunun için iyi beslenmiş olması gerekiyor. Bu nedenle her yıkama sonrasında, saç tipinize uygun bakım ürünü kullanınız. Bu sayede saç kırıklarını da önlemiş olursunuz. Saç kesimi kıvırcık saç için önemlidir, kısa ise daha çok kıvrılacağı için, bukle olabilecek boyu seçmelisinizdir. Kıvırcık saçların bakımı çok önemlidir demiştik, saçlarınız kurursa, çanlılığını yitirip istemediğiniz şekilde düzensiz kıvırcıklar oluşacaktır. Bu durumlarda, serumlar satılmaktadır, kullanmaktan çekinmeyiniz, durulama suyuna sirke katınız zaman zaman saçlarınıza parlaklık verecektir. Bukleleri ağırlaştıracak ürünleri asla kullanmayınız. Kıvırcıklarınız istediğiniz şekilde değimli, karışık bir görünümümü var ozaman, şekillendiricileri deneyiniz. Asla ve asla fön kullanmayınız. Haftada bir kuru saçlar için maske uygulayın.Esnek, canlı ve dolgun buklelere sahip olabilirsiniz.
Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı

Kıvırcık saçlar nasıl taranmalı?

Kıvırcık saçların taranması, çok önemidir çünkü kıvırcık saçı kuru iken kesinlikle taramamalısınız. Özellikle de saçlar şampuandan sonra kremlemle esnasında parmak ucları ile hafifçe taranıp açılıp daha sonra yıkama esnasında kremliyken geniş bir fırça veya tarakla güzelce taranmalıdır ki dalgaları daha sonra güzel şekil alabilsin. Geniş bir tarak yardımı ile saçlar iyice taeandıktan sonra bol su ile saçlar iyice durulanmalı. Durulama işleminden sonra haflu ile nemini iyice alıp yine geniş bir tarak yardımı ile uçtan dibe doğru yavaş yavaş taramak gerekir. Eğer geniş dişli bir tarağımız yoksa sadece parmak uçlarımızla yumuşak bir şekilde saçımızı açmamış gerekir.
Kıvırcık saç nasıl taranmalı

Kıvırcık saçlı kişiler, saç bakımında nelere dikkat etmelidir.

Kıvırcık saçlılar saç bakımında özellikle, nemlendirici saç şampuanları ve kremleri tercih etmelidir. Çünkü kıvırcık saçlıların pul tabakası daha acık olacağı için, bu pul tabakasını kapatıp daha parlak gösterecektir ve nem oranını dengeleyecek şampuan ve kremleri tercih etmeleri gerekmektedir. Pul tabakaları nemlendirici sayesinde kapanıp hem daha güzel bükle çıkacaktır hem de daha parlak olacaktır. saçta ki kuruma dengesini sabitlemiş olacaktır. Ayrıca daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi için saç uçlarına biraz yağlı ürünler tercih edilebilir. Hafifce parmak uçları ile saçta elektriklenen bölümler varsa onlara hafifçe sürülerek hem elektriklenme yok edilir, hem de saç uçlarının yağ dengesini sabitlemiş oluruz. Daha parlak ve daha kaygan olabilmesi içinde saç serumlarından faydalanabiliriz. Yine küçük tutamlar halinde saç uçlarına sürüldüğünde serumlarımız saçlar daha bakımlı uçlardaki kırıklar onarılmış ve daha çanlı bir görünüm elde edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.