KadincaSayfa.Com

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

Saçlarınız kıvırcık ise eskiden olduğu gibi kısıtlı saç kesim modelleri ile yetinmek zorunda değilsin. Yaratıcı kuaförler sayesinde kıvırcık saçlar için harika saç kesim modelleri yaptırabilirsiniz. Çok uzun kıvırcık saçları olan bayanlar kullanamadıkları için genelde kıvırcık saçlarını toplamayı tercih ederler. Ancak kıvırcık saçları hem uzun hamda açık kullanmak için aralara az katlar attırabilir ve alnınıza uzun ve kalın bir kahkül kestirip, kahkülü sürekli düz fön çekerek harika bir kıvırcık saç modeline kavuşabilirsiniz. Bunun yanında kıvırcık kısa saçlara sahipseniz yüz şeklinize uygun bir kıvırcık kısa saç kesimi yaptırarak, muhtemelen yine ara katlar attırarak oldukça çekici saç modeline sahip olabilirsiniz.
Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Kıvırcık saçlara sahip olmanıza rağmen hacimsiz görünen saçlarınız varsa saç diplerinize bir parmak kalınlığında krepeler atmanız yani bir iki tarak tiftmeniz, kıvırcık saçlarınızı daha hacimli ve şekilli gösterecektir.Örneğin yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz kıvırcık saçlarınızın önünü kaşlarınızın hizasında kestirebilir ve arkaya doğru daha uzun bırakarak hem şirin, hemde gayet çekici bir kıvırcık saç modeline kavuş olursunuz. Çok uzun kıvırcık saçlara sahipseniz, mutlaka ara katlar kestirin. Zira kıvırcık saçlar zaten kendiliğinden hacimli kabarık olduğu için hiç bir ara kat kestirmez ve bütün saçlarınızı aynı boy yaparsanız ortaya oldukça itici bir kıvırcık saç modeli çıkartırsınız. Bu sebeple uzun kıvırcık saçlarınızı kestirirken en kısa katının çene hizasından kestirebilir, ikinci katı ise omuz hizasındna kestirerek devam edebilirsiniz.Ve benim en beğendiğim kıvırcık saç modeli… Alın ksımına dökülen uzun ve kalın düz gön çekilmiş kahküller ve kahküllerde bulunan harika tonlarda gölgeler, saçın geri kalan kısmı tamamen kıvırcık ve katlı kesim. Galerimiz de ki bazı modellerde kıvırcık saç kesiminde en uzun saç boyu çene hizasında tutulup arkaya ve yukarıya doğru gittikçe kısalan katların atıldığı ve aralarda gölge attırılarak saçın renginin hareketlendiği enfes kıvırcık saç tasarımları da mevcut.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.