KadincaSayfa.Com

İbrahim Saraçoğlu’dan Kilo Alma Kürü

İbrahim Saraçoğlu’dan Kilo Alma Kürü

Kimileri kilolarından şikâyet eder kimileri kilo alamamaktan. Kilo alamamanın birkaç sebebini yazdıktan sonra, İbrahim Saraçoğlu’nun önerilerini paylaşacağım sizlere. Kilo alamıyorsanız, tiroit bezinin hızlı, bağırsakta parazit olma ihtimali veya genetik olabilir. Bu sebepleri ancak uzman bir doktor belirleyebilir.  Kilo almak için alınan enerji, harcanan enerjiden daha fazla olması gerekiyor. Yağ içeriği yüksek besinler, kuru meyveler, kuru yemişler bu şekilde beslenmek kilo almanızı sağlar ama sağlıklı kilo almak için, düzenli beslenme ve sabır gerektirir.  Kilo almak kilo vermekten biraz zordur aslında düzenli ögün yaptığımızda yani günde 6 öğün yaptınız da kilo almanız kolaylaşır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinde kalorili yiyecekler yediğiniz takdirde hızlı kilo almanızı sağlayacaktır. Ara öğünlerde hacmi küçük enerjisi büyük kuru yemişler meyveler ve tatlılar gibi seçimler yapmak bize kilo aldırır.

 

Uzmana göründünüz, altında önemli bir şey yatmıyorsa, İbrahim Saraçoğlu’nun kilo aldırıcı kürünü uygulamanızı öneririm.

ibrahim

Bir hafta boyunca, kahvaltı ile öğlen yemeği arasında ½ bardak suyla 3 tane karanfil yutunuz.
Izgara domatesi, istediğiniz bir et türü ile  her öğünde yemeğe çalışınız..
Akşam yemeklerinden, yaklaşık 2 saat sonra 1 bardak melisa çayı içiniz.

Öğünlerinizde buğday ekmeği yiyin. Her gün bu bie ay boyunca olucak, 15 adet antepfıstığı yiyiniz.

Bir kâse yoğurdun içine, meyve doğrayıp yiyiniz

Meyve tercihleriniz muz ve üzüm olmalı.

Yediğiniz her tatlılın üzerine, bol tarcın serpiniz.

Her gün öğle yemeklerinizin yanına, 1 tane haşlanmış patates ekleyin..
Salatalarınızın, içinde sivri yada dolmalık biber 30 gün boyunca olmalı.

Her gün aynı saatte yürüyüş yapın, 20 dakikanın üzerinde olmalı.
Günlük 2 bardak çay, 1 bardak kahve bunların dozunu aşmayalım.

Uzak durmanız gerekenler: Süt, turşu, karabiber ve acı biber. Bezelye, nohut, Brüksellâhanası, karnabahar, ıspanak, kaymak ve katı yağlardan 2 ay uzak durmalısınız.

Hızlı kilo almanın vücuda zararı var mı?

Aman dikkat! Hızlı kilo alınan kilo, kişilerde psikolojik ve fizyolojik bazı değişimlere neden olur. Eğer çok düşük kilo iseniz alınan kilolar size iyi gelebilir, kendinize olan güveniniz artar daha iyi hissetmenizi sağlar. Ve hastalıklara karşı vücudun direncini daha iyi olmasını sağlar. Ancak normal ağırlıkta ideal ağırlıkta olan bir kişi hızlı kilo alırsa bu kişi için oldukça olumsuz olmaktadır. Eğer kilo almak için dışarıdan takviyeler alıyorsanız (tozlar, karışımlar) çok dikkatli olmalısınız. Bu tür kilo alımları sağlığımızı kötü etkileyebilir. Tıpkı kilo vermede olduğu kilo almama da haftada 1 kilo almanız sağlıklı kilo alımı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica