KadincaSayfa.Com

Görenlerin Hayranlıkla Baktığı Gökkuşağı Saç Modelleri

Görenlerin Hayranlıkla Baktığı Gökkuşağı Saç Modelleri

Gri saç modasının ardından gitgide yükselen trend: Gökkuşağı gibi rengarenk saçlar! Renkli saçlar, önceden yalnızca punk rock gençliğinin tercihi olsa da, artık Christina Aguilera’dan Katy Perry’ye birçok ünlünün ve dünyanın her yanından kadınların tercihi haline geldi. Çalışma hayatının engel olduğu kadınlar ise, yalnızca fotoğraf düzenleme programlarında bu saçlara kavuşabiliyor maalesef.

Saç tebeşiri nasıl uygulanır?

Saç tebeşirini uygulamak için elimizde renkli saç tebeşirleri olmalı, biraz su ve bir de pres lazım. Eğer evimizde prez yoksa sevgili bayanlar fön makinesi de işimizi görür. Önce ayırdığımızı saç tutamını su ile nemlendirelim. Daha sonra istediğimiz renkli taş tebeşirini ufak ufak hareketlerle saçımızı boyamaya başlıyoruz. Boya işlemi bittikten sonra sacımızın boyasını sabitlemek için pres yardımı ile ısıtarak daha güzel renginin çıkmasını sağlıyoruz. Bu şekilde saçımızın istediğimiz yerlere ve istediğimiz tonlarda saçımızı boyayabiliriz. Bu tamamen bizim isteğimize kalmış.

Saç tebeşiri saça zarar verir mi?

Saçımıza saç tebeşiri uyguladığımız zaman saçlarımız zarar görür mü? Görmüyor mü? Eğer zarar görüyorsa nasıl zararı en aza indiririz sorularının cevaplarını vereceğiz. Saç tebeşiri kimyasal bir ürün olduğu için, çok sıklıkla kullanmamanızı öneririz. Sacınıza saç tebeşirini uygulayacağınız zaman saçlarınızı nemlendirdikten sonra tebeşiri sürüyor ve preslediğimiz zaman ısıyı çok fazla yükseltmemek yıpranmayı aza indirebiliriz en azından. Eğer saç tebeşirini sık kullanıyorsanız, kimyasal bir madde olduğu için sacınıza yoğun bakım maskeleri ile veya yağlarla sacımızı destekleyebiliriz. sacımıza zarar vermeden daha sağlıklı bir şekilde renklerimizi kullanmamızı sağlarız.

Saçlarımıza uyguladığımız saç tebeşirin nasıl çıkarırız?

Saçlarımıza uyguladığımız saç tebeşirin nasıl çıkarırız? Ve çıkardıktan sonra saçımızın zarar görmemesi için neler yapabiliriz? Saçımızı öncelikle saç tebeşiri ile boyadıktan sonra 2 günden fazla sacımız da tutmamalıyız. Bol şampuan ile yıkamalıyız, daha sonra bir maske uygulaması yapmalıyız. Daha sağlıklı daha ışıltılı daha parlak kalmasını sağlamak için saç maskesinden destek alıp sonra fön yardımı kuruttuktan sonra eski saçlarımıza çok rahat bir şekilde kavuşuruz.
İşte gökkuşağını saçlarında taşıyan 19 kadın…

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.