KadincaSayfa.Com

Gömme Dolap Tasarımları

Gömme Dolap Tasarımları

Yatak odamısın düzenini için iyi bir gömme dolap seçmeliyiz. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor?
Giyinme odaları artık birçok evde kullanılıyor, yatak odanız genişse odayı ikiye bölerek kendinize bir alan yapabilirsiniz. Dizayn ederken, askılık, sepet, ayna ile harika bir ortam yaratabilirsiniz.
Eğer yatak odanız küçükse, sizin için daha gereklidir gömme dolap. Kullanmadığınız alanlara monte ettirirseniz daha fonksiyonel olucaktır, kapı üzerini,köşelerini degerlendirebilirsiniz. Eger tavan aranız var ise sizin için daha iyi olacaktır bir küçük kapı taktırıp alan oluşturabilirsiniz kendinize.
Tamamlayıcı olarak kulp,çekmece,soyunma kabini ve güzel bir ayna ile dekore edebilirsiniz.
Dar yatak odalarında gömme dolaplar, çok iyi bir seçenek olabilir. Yatak odamız dar, dolaplar için yer bulmakta zorlanıyoruz, bunun için ne tür çözümler düşünüyoruz. Mesela yatak arkalarımız dolap şeklinde olabilir. Nasıl diyeceksiniz? Yaklaşık 110 cm yüksekliğinde şeklinde derinliği 114 cm olan bir yatak arkalığı düşünün. Biz ne yapıyoruz bu yatak arkalığını aynı mutfaklarımızda ki kiler dolabı gibi, sağ ve sol yanlardan açılır yapıyoruz. Bu dolabın aynısını yatağımızın ayak ucuna da yapabiliriz, bununla beraber yatağımızı direk duvara yaslayıp komple sağdan sola kadar üst tarafı da olmak üzere bitin dolap yapabilirsiniz. Böylece mekanda en azından ölü alanları değerlendirmiş olursunuz. Peki pencerenin sağında ve solunda sadece perdenin bulunduğu çektiğiniz zaman orada yer kaybı olduğunu düşünüyorsanız o perde yerine dolap olarak değerledirebilirsiniz. Perde olarak ta altarnatif olarak stor perde kullanabilirsiniz, günümüz ev tasarımları daha portatif daha kullanışlı eşyalara acık durumda. Çünkü yaşam standartları bunu gerektiriyor, maalesef hepimizin geniş alanlarda oturma gibi bir şansımız yok. Hayat şartları ne gerektiriyorsa ona uymak zorundayız. Mekanlarımızda ölü alanları çok akılcı kullanarak evimizde düzeni sağlayabiliriz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Alt Kategoriler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.