KadincaSayfa.Com

Evi Neşelendirmenin / Havalandırmanın Yeni Modası : SARI!

Evi Neşelendirmenin / Havalandırmanın Yeni Modası : SARI!

Sarı rengi hayret verici veya yumuşak olabilir, enerji verir veya yoğun bir hissi azaltabilir, gerginliği veya kırsal çekimi dışarı vurabilir, ayrıca oldukça da modern bir görünüşe sahip olabilir. Kısacası, her odada kullanılabilen çok yönlü bir renktir. Ancak pek çok insan aydınlık renkleri severken, nedense dekorasyon yaparken bu rengi kullanmaktan çekinirler. Çünkü bu rengin evlerini çok fazla etkileyeceğini düşünürler.

Bu rengi doğru kullanmanın tek yolu kesinlikle bir plana sahip olmaktır. Kullanacağınız rengin odanızın dikkat çeken ana rengi mi yoksa destekleyici bir role mi sahip olacağına karar vermelisiniz. Buna karar verirken rengin sizin zevklerinize ve odanıza uyup uymayacağı faktörünü de gözden çıkarmayın. Dengeyi de unutmayalım tabi. Odanızda hangi renklerle iyi bir uyum yakalayacağınızı da hesaba katmalısınız. Tek bir renk oldukça boğucu olacaktır.

İşte bu nedenlerden dolayı kafanız karışmasın diye sarının genel kullanım alanlarının bir listesini oluşturduk. Böylelikle sarı rengini odanızdan eksik etmeyecek, evinizin içinde adeta bir yaz havası hissedebileceksiniz.

Sarı rengi kullanmanın yaşam alanlarınızda belkide en uygun yer mutfak alanları olacaktır. Çünkü sarı renk, hazımsızlığa iyi gelir, iştah acıcı etkisi vardır, iştah açıcı etkisi iştahsız çocuklarımız için çok iyi olacaktır. Sarı, mide ve sindirim sisteminin rengidir, sarı ayrıca vücuttaki zehirli maddeleri kolaylıkla atmanızı yarayan bir renktir aynı zamanda, kanı temizlemede de  faydası olduğu da saplanmış sarı rengin.

Sarı rengi çocuklarınızın çalışma odasından uzak tutmaya çalışmalısınız, çünkü bu rengin zihin karıştırıcı özelliği de vardır aynı zamanda, fazla ilham vermesi çocuklarınızın derse adapte olmasında zorluklar yaşatabilir. Dinleneme mekanlarında da sarı renk kullanması pek uygun değildir.

Sorumluluk alan, yönetimde başarılı kişiler sarı rengi çok severler, sarı rengi seven kişiler dikkat çekmeyi seven kişilerdir. Bu rengi seven kişiler aynı zamanda her şeyi kontrol etmeye bayılırlar, işler kendi kontrollerinden çıkmalarına asla tahammül edemezler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica