KadincaSayfa.Com

Erkekler Hamile Eşlerine Nasıl Destek Olmalı?

Erkekler Hamile Eşlerine Nasıl Destek Olmalı?

Erkek Hangi Ev İşlerini Üstlenmeli?

Ev işleri hem aileye göre, kişiye göre hemde kadın ve erkeğin kendi gelene ve göreneklerine inançlarına, rol dağılımına göre belirlenmesi gerekmektedir. Biz şöyle kadın bunu yapmalı, erkek bunu yapmalı noktasında olamayız. Eğer o ailenin içerisinde belli bir rol dağılımı varsa ve bu kadının gebeliği ile birlikte değişmek durumunda ise çünkü aslında eğer fiziksel bir zorluk yoksa 40. haftaya kadar hiç fiziksel aktivitenin değişmek gibi zorunluluğu hiç bir zaman yoktur. Eğilip kalkma ile ilgili daha pratikte bir zorlanmalar olabilir, birde biraz koku ile ilgili zorluklar olabilir. Dolayısı ile neler var elimizde evin içinde olabilecek, temizlik var, yemekle ilgili süreçler var ki evi çekip çevirmekle ilgili. Bu noktada doğum sonrası da dahil olmak üzere destek olması gereken konular çok zor değil. Ama erkek bu konularda şunu yapmalı bunu yapmalı diye bir şey doğru olmaz, hiç yapmamışsa bu stresle birlikte kadından erkeğe farklı patlama döngüsü olarak dönebilir. Erkek bu dönemde eşine elinden geldiğince destek olmalı, hassas bir dönemi beraber atlatılmalı ki biz yolumuzu her zorluğa rağmen birlikte aştık diyebilsin. Ne olur, sofra hazırlarken eşine yardım etse, bu ve bunun gibi destek yardımları. Kadınlar tarafından unutulmuyor ömür boyu, eğer evliliklerinin ömür boyu sürmesini istiyorsa bir erkek kadınına her konuda destek olduğunu hissettirsin. Geri dönüşümleri harika olacaktır.

Erkekler Hamile Eşlerine Nasıl Destek Olmalı

Erkeklerin Eşleri ile beraber yapacakları aktiviteler nelerdir?

Erkeklerin Eşleri ile beraber yapacakları çok şey var, bunların başında egzersizler geliyor. Egzersizleri birlikte yaptıkları zaman biz buna aile egzersizleri diyoruz bu egzersizler çok daha fazla eğlenmelerine neden oluyor. Bu durumda bebekte baba ile de bağ kurmaya başlıyorlar çünkü annelerin en büyük avantajları karınlarında oynayan bebek salgılayan hormonları anneliğe hazırlıyor. Ama babalar için bu pek söz konusu değil babalık gerçekten biraz daha dışarıdan öğrenilen bir şey.

Erkekler Hamile Eşlerine Nasıl Destek Olmalı-1

 

Oysa hamilelik döneminde doğuma birlikte hazırlanan babalar bebekleri ile çok daha kolay bağ kurabiliyorlar ve doğum sırasında çok daha hazır oluyorlar. Birlikte nefes çalışabilirler birlikte egzersiz yapabilirler birlikte güzel olumlama cümleleri var onları kullanabilirler. Birlikte okuduğu kitapları tartışabilirler ve birlikte doğum tercihlerini tartışabilirler. Bu da artık anne ve babaların günümüz doğum gerçeği için hazırlanmaları gereken bir şey birlikte doğum tercihleri olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.