KadincaSayfa.Com

Cildin Yaşlanmasını Durduran Besinler

Cildin Yaşlanmasını Durduran Besinler

Tuz yaşlanmayı hızlandırır mı?

Amaç eğer daha sağlıklı olmak daha uzun süre genç kalmaksa tuz yemememiz gereken şeylerden bir tanesidir. Zaten yediğimiz sebzelerde aslında sodyum potasyumu yani tuzun bize verdiği mineralleri iyi bir şekilde alıyoruz. O yüzden tuzun herkes biliyor, tansiyona kalbe, damarlara değişik zararları var. O yüzden tuzu ne kadar az alırsak o kadar iyi.

Düzenli uyku yaşlanmayı geciktirir.

Herkesin her gün 4 saat üzerinde uyku uyuması lazım. Yapılan araştırmalarda 4 saatten az ve 4 saatten çok uyuyan insanların daha az yaşadıkları kanıtlanmış. O zaman daha çok yaşamak istiyorsak ve daha güzel yaşamak istiyorsak her gün 8 saat kuralına uymamız lazım.

yaşlanmayı durduran besinler nelerdir

Hangi yiyecekler yaşlanmayı geciktirir?

Genç kalmak istiyorsanız eğer, senelere dur demek istiyorsanız eğer doğal beslenmemiz lazım öncelikle. Kuru yeşil yapraklı sebzeler bir numaralı olması lazım, kuru yeşil yapraklı sebzeler onun dışımda turfanda olan meyveler yani her şey mevsiminde güzel, serada yetişmesinden ziyade o mevsim hangi sebze ve meyveler varsa dizin için doğal olanı odur bu yüzden mevsiminde sebze ve meyveleri tüketelim.Bunun dışında badem gibi güzel kuru yemişler yememiz lazım. Onun dışında tam tahılları tüketmemiz lazım yani işlenmiş şeylerden ziyade her zaman doğal kuru yeşilli sebzeler bir numaralı olmak üzere bol bol sebze yiyeceğiz, bol bol meyvelerin sıkılmış taze suyunu içeceğiz.
Bilim adamları, yaşlanmanın altında yatan sebepleri bulma arayışlarında, cildin yaşlanmasının temel ilacının hücre yenilenmesi olduğunu buldular. Hücre yenilenmesi ise protein alımı ile yeterli sonuç elde edebileceğimizi söylüyorlar.

Şayet, yeterince protein alımı olmazsa,  yaşlanma hızlanır(hücrelerin yapıtaşları aminoasitlerden meydana gelmiştir). Protein sindirilirken aminoasitlere parçalanarak hücrelerin kendilerini yenilemelerinde kullanılır.

En iyi protein kaynakları, balık, tavuk(derisi soyulmuş) yumurtanın sarısı

Deniz ürünleri mineral, protein ve vitaminler içerir ve doymuş yağ oranları yüksek olmadığı için tercihleriniz arasında olmalı. Balık, genç kalmanızı sağlayan besin kaynaklarının baş sırasında yer alır. Doymuş yağ oranı düşük ve kolayca sindirilebilen protein kaynağıdır.

Deniz ürünleri aynı zamanda B vitamini, kalsiyum, fosfor, florin, selenyum, çinko, iyot kükürt gibi temel mineral deposudur. Birçok deniz ürünlerinde kolesterol düşüktür. Fakat kabuklu deniz ürünlerinde biraz yükselebilir. En yüksek kalamarda vardır, oda yumurta sarısındaki kolesterol den düşüktür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica