KadincaSayfa.Com

Ceviz Yağı Deyip Geçmeyin!

Ceviz Yağı Deyip Geçmeyin!

Ceviz Yağı Deyip Geçmeyin!

Ceviz Yağı çok faydalı omaga 3 yağ asidi barındıran tamamen faydalı kalp ve beyin dostu olan bir yağdır. Sağlığımız açısından özellikle bütün organlarımıza çok çok iyi gelebilecek özel bir yağ kendi içerisinde 100/70 yağ barındıran özel bir besin kaynağıdır. Ceviz zaten kendi başına lifli ve içerisinde bir çok vitamin barındıran mineral barındıran bir besin kaynağıdır. Bu yağın özünden doymuş ve doymamış yağ asitleri olarak ta bir karışım elde edildiği zaman, saçımıza, kirpiğimize cildimize ve organlarımıza ve metabolizmamızı faydalı olan bir yağdır. Cevizin kendisinden, cevizin yaprağını haşlayarak suyundan ve cevizin yağından faydalanabileceğimiz çok etkili besindir. Ceviz yağı ile saçlarımıza, göz altı morluklarına, göz halkalarına, kırışıklıklara, kalbimize, metabolizmamızı güçlendirmemizi kadar her şeyinden faydalanabileceğimiz çok etkili yağ ve çok etkili bir besin kaynağıdır.

Ceviz Yağı Deyip Geçmeyin

Ceviz yağı nasıl kullanılır?

Ceviz yağı kendi başına tek başına tek bir yağ olarak cildimize sürebiliriz. Ceviz yağını aynı zamanda saf zeytinyağı, badem yağı ile ve bir kaç tane aromatik faydalı yağlarla da karıştırarak cildimize saçımıza kullanabiliriz. Tercih burada kişinin kullanım aşamasında dır, ceviz yağı içerisinde ki omega 3 ten dolayı genelde kirpik dökülmelerinde, kaş dökülmelerinde, cilt kurumalarında, göz altı morluklarında ve ciltte ki lekelenmelere kullanabilecek özel bir yağdır. Ceviz yağını cildimize, saçımıza masaj yaparak yani orada ki hücreleri yenileyerek sürebiliriz. Ve hücrelerimiz burada ceviz yağı ile birlikte onarılacak, yenilenecek oluşacak sorunların hepsi ortadan kalkacaktır.

Ceviz Yağı Deyip Geçmeyin-1

Ceviz yağı saça nasıl uygulanır?

Ceviz yağı saçlarımız içinde özel bir yağdır, faydalı bir yağfır. Çünkü saçımızda ki dökülmelere ceviz yağı çok fazla etkili olan ve omega içeren ve vitaminleri barındırdığı içinde çok cabuk sonuç veren özel bir karışımlı yağdır. Ceviz yağı kepeklenmeler çok iyi gelir en büyük özelliği cevizin kendisi ve yapraklarını haşlayarak elde edilmiş suyu ile saç diplerine mesaj yaparak yedirdigimizde saçta ışıltılı bir görüntü kaliteli bir görüntü sağlamaktadır. Cevizin yağıda yine saçta ışıltılı bir görüntü ve parlaklık sağlamaktadır. Ceviz yağı kopan kırılan, kepeklenen, kuruyan saç derisinde cildi tamamen nemlendirmek için, en büyük özelliği ise oradaki saçlarda çoğalmaları sağlayarak hücre yenilemesi için çok özel faydalı ve mutlaka haftada bir veya 2 kez her türlü saçlarda yapılması gereken özel bir yağdır.

Ceviz Yağı Deyip Geçmeyin-cilt bakımı

Ceviz yağının cilde faydaları nelerdir?

Ceviz yağının omega 3 içermesinden dolayı cilde çok fazla faydaları vardır. Özellikle kırışıklıklara çok iyi gelmektedir, cildimizde nasırlaşmış nodüllere, kepeklenmelere, kırışıklaklara, mad görüntülere çok iyi gelecek özel tedavi anlamında tedavi kürü olarak kullanılan bir yağdır. Cildimize sürdüğümüz ceviz yağı kırışıklığımız varsa kırışıkları derinleşmiş kırışıkları yumuşatma özelliğindedir. Yeni oluşan kaz ayakları dediğimiz minik çizgileri ve göz kenarlarında oluşan ince çizgileri yine ortadan kaldırabilecek tedavi amaçlı bir yağdır. Ceviz yağı cildimizin renk tonusunu ayarlayabilecek özel bir yağdır. Ciltte güneşten dolayı lekelenmeler varsa, lekeleri acıcı özelliğinden dolayı cildimize ışıltı veren oksijen veren ve cilt tonusunun rengini düzelten dengeleyen bir yağdır. Cevizin kendisi de cevizin suyu da ciltteki sivilceleri kurutmakta ve cilde yine ışıltı vermektedir. Ceviz yağının cildinizde bir çok faydaları vardır en önemli özelliği de hücre yenilemesi, kırışıklarımıza ve cildin onarılması için çok faydalı çok özel bir yağdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.